Dnes je pondelok, 10.august 2020, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo so škaredým dňom alebo ako zabaviť dieťa i seba a nezblázniť sa pritom I.

január 01, 2020 - 12:00
Ahojte rodičia, v prvom rade vám prajem všetko dobré do nového roku 2020. Hoci dnes máme len jeho prvý deň, predpokladám, že mnohí ste už myšlienkami či skutkami v práci a vo víre všetkého čo vás čaká v staronovej rutine. Preto som sa dnes rozhodla poňať tému čisto prakticky. Ako bavíte svoje deti v horšom počasí? Postupne vám prezradím pár svojich tipov.

Knižnice

Kedy ste boli naposledy v knižnici? Na základnej škole alebo ste pravidelným členom aj v dnešnom uponáhľanom svete? My sme objavili čaro knižničnej vône asi pred dvoma mesiacmi. Predstavte si, že napríklad Staromestská knižnica v Bratislave dáva svojim malým novonarodeným členom preukazy zadarmo. Ak sa Vás už táto veková kategória netýka, členské pre Vás stojí celé 2 eurá na rok a ako dospelá osoba máte možnosť požičať si 10 kníh na mesiac. Dieťa má limit 5 kníh. Vďaka odporúčaniu milej pani knihovníčky z Panenskej ulice v Bratislave sme sa ocitli v pobočke na Blumentálskej, ktorá je pre nás doslova balzamom na dušu. Čistučká detská sekcia, krásny výber kníh a celkovo príjemné prostredie. V prípade krízy je kúsok od knižnice malé detské ihrisko a v prípade krízy Vášho ducha máte v okolí množstvo kaviarní a reštaurácií, takže neumriete ani na hlad či kofeínový deficit.

book-1822474_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Kníhkupectvá

Hoci sa Vám tento bod môže zdať identický s bodom vyššie, nie je to celkom tak. Mnohé kníhkupectvá disponujú kaviarňami a detskými kútikmi a to už je skutočne zábava tak pre Vás ako aj pre dietky. V knižnici Vám nenalejú, dokonca tam logicky a chvalabohu býva zákaz konzumácie potravín a nápojov, ale v kníhkupectve s kaviarňou áno...a nemusí to byť len káva. Pre nás zaručená záchrana v dňoch šedých a ponurých. Skúste kníhkupectvo Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave alebo ich pobočku v Cubicone.

Tak milé kamamatky a kamatatkovia, ktorá možnosť býva Vašou záchranou? A nie je na tých hmlistých a studených dňoch i niečo čarovné?

Zajtra budeme pokračovať v dnešnej téme, už teraz sa na vás teším.

- - Inzercia - -