Dnes je utorok, 26.január 2021, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Homeopatia ako súčasť modernej kozmetiky. Aké sú jej výhody?

január 02, 2020 - 09:30
Metóda alternatívnej medicíny - homeopatia, je v súčasnosti dobre známy termín. Jej princíp spočíva v liečení človeka pomocou prírodných látok, nie chémie. Kým u nás táto prastará liečebná metóda vyvoláva diskusie, vo svete jej popularita narastá rýchlosťou, ktorá predstihne konvenčnú medicínu.
Foto: 

V posledných rokoch sa pojem homeopatia začal skloňovať aj v oblasti kozmetiky. Na trhu sa objavujú bezpečné alternatívy, ktoré nemajú negatívne účinky na pleť či organizmus.

Homeopatia ako liečba

Homeopatia využíva princíp podobnosti. Podobné lieči podobným, čiže sa snaží naštartovať vlastné obranné mechanizmy, aby sa telo vyliečilo bez negatívnych vedľajších účinkov. Pri liečbe sa nezameriava iba na symptómy, ale na celého človeka, jeho fyzický i psychický stav. Vďaka individualizovanému prístupu dosahuje vysokú efektivitu a je bezpečná. 

Na výrobu liekov používa suroviny rastlinného, živočíšneho, minerálneho alebo chemického pôvodu, ktoré sa podľa presných postupov spracúvajú na tinktúry, roztoky či práškové formy a tie na hotové lieky. Najčastejšie nájdeme homeopatiká vo forme granúl a globúl. Globuly sú malé guľôčky s hmotnosťou 3 – 5 mg, užívajú sa rozpúšťaním v ústach. Stretnúť sa môžete aj s kvapkami, tabletami, masťami alebo čapíkmi.

Homeopatia v kozmetike

Suchá pleť, vrásky, pretrvávajúce akné. Niekedy môžete mať pocit, že nech robíte, čo robíte, bežné kozmetické prípravky jednoducho nezaberajú. Nejeden vonkajší problém má totiž korene vnútri, kde dokáže pomôcť práve homeopatia. Kozmetika na báze homeopatie neobsahuje chemické a toxické zložky. Vo svojej podstate sa vracia na začiatok, keď sa v kozmetike využívali liečivé bylinky a oleje s úžasnými účinkami na pleť i pokožku. Vyvážené receptúry dodajú pokožke živiny a stimulujú jej prirodzenú krásu.

Súčasná kozmetika na báze homeopatie

Jednou z kozmetík vychádzajúcich z homeopatie je aj anglická bio kozmetika INLIGHT. Obsahuje vysokú koncentráciu blahodarných živín, pokožka ich prijíma ako svoju súčasť a načerpá z nich všetko potrebné. Srdcom kozmetiky INLIGHT je vlastnoručne vyvinutá bio formula lekára menom Mariano Spiezia, v ktorej sa snúbi staroveká alchymistická tradícia s modernou vedou. Každý výrobok je ručne vyrobený, označený vlastným alchymistickým symbolom inšpirovaným prírodou. Cieľom produktov je ponúkať ženám bezpečnú starostlivosť o pleť a konkrétny kozmetický problém liečiť.

Príroda je (opäť) považovaná za mocný zdroj účinných látok, ktoré dokonale vyčistia a vyživia pleť, zbavia ju akné, vrások i pigmentových škvŕn. Po mnohých vynálezoch, pokusoch a novinkách v oblasti kozmetiky sa tak ľudstvo predsa len vracia k tomu najlepšiemu, osvedčenému – k prírode.

Zdroj: www.biOrganica.cz

 

- - Inzercia - -