Dnes je pondelok, 10.august 2020, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lyžovanie s deťmi

január 03, 2020 - 11:02
Lyžovanie je výborná príležitosť ako deti dostať v zime na čerstvý vzduch. V dospelosti určite docenia, že túto schopnosť nadobudli, aj keď začiatky nie sú nikdy jednoduché.

Mamááá, mne je zimáá

To je večný problém pri všetkých zimných aktivitách. Ja mu úplne rozumiem, keďže sama som sa dlho učila ako sa naozaj teplo obliecť a ako si začať užívať zimu v tom pravom zmysle slova. Za vynikajúcu pomôcku považujem termoprádlo z vlny, je veľmi príjemné pre deti aj dospelých. Každému sa lepšie športuje keď mu nie je príliš chladno alebo naopak teplo.

Ako dieťa motivovať vydržať na svahu

Je pochopiteľné, že nikto nie je nadšený keď sa učí nové veci. Nejde to hneď a každý z nás potrebuje motiváciu ako prekonať toto obdobie a vychutná si zaslúženú odmenu. Pri deťoch veľmi pomáhajú rovesníci či staršie deti ktoré mu ukážu aká veľká zábava to môže byť. Taktiež aj prestávky na kúsok čokolády, ktorá je inak zakázaná môže pomôcť. Podáva predsa naozaj náročný výkon. V úplných začiatkoch stačí 30 minút denne, nech sa s lyžami zoznámi, aký je to pocit, ako sa obúvajú a vyzúvajú. Už len chodenie v lyžiarkach je veľká zábava a zároveň náročná činnosť.

Kedy je vhodné začať

Certifikovaní inštruktori odporúčajú nezačínať lyžovať skôr ako v troch rokoch. Dieťa by malo byť dostatočne silné aby sa udržalo na lyžiach, psychicky zrelé na výuku a malo by mať schopnosť sa sústrediť. Podstatné aj je či dokáže vydržať bez vašej prítomnosti s inštruktorom ktorého vidia prvý a možno posledný krát v živote. Je zbytočné tlačiť ho do niečoho čo nechce. Pár inštruktorov sa mi zverilo, že občas majú pocit, že rodičia dávajú do lyžiarskych škôl deti kvôli tomu aby si samy mohli zalyžovať. Upozorňujú aj na to aby rodičia ktorí samy nevedia dobre lyžovať neučili svoje deti. Zlé návyky sa totiž v budúcnosti odstraňujú veľmi ťažko. Prajem vám (aj sebe) veľa trpezlivosti a verím, že si raz užijeme krásnu lyžovačku aj s našimi deťmi. 

Zajtra si povieme viac o korčuľovaní s deťmi

- - Inzercia - -