Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zrodila sa hviezda: O dvojici Dennyiah budeme ešte počuť!

január 14, 2020 - 15:30
Nebyť jej otca, ktorý jej aj napriek maminým zákazom dovolil vidieť Titanic, možno by doteraz nespievala. Práve skladba My Heart Will Go On od Céline Dion bola totiž úplne prvou, ktorú sa naučila spievať ešte pred starou HiFi vežou.
Foto: 

Reč je o talentovanej Košičanke Denise, ktorá vystupuje pod umeleckým menom Dennyiah. Jedinečný zjav a ešte originálnejší spevácky prejav z nej robí speváčku, ktorá by nemala chýbať na našej hudobnej scéne. A mala by zájsť ešte ďalej...

Jej životný príbeh by mohol byť predlohou filmu Zrodila sa hviezda. Aj ona, podobne ako postava Ally, ktorú stvárnila Lady Gaga, pracovala ako čašníčka. Nato, aby sa neskôr ocitla v skúšobni ani nemusela zaspievať. Úplne stačilo, aby otvorila ústa. „Pred štyrmi rokmi, keď som pracovala v jednom bare, prišiel za mnou Ľubko. Ja som vtedy dosť veľa fajčila a pila. Bola som do rána hore a mala som strašne zachrípnutý hlas, a tak som sa ho opýtala, či si dá pivo a on nato: ‚Wow, ty spievaš?‘“ A vtedy sa to celé začalo rodiť.

Denny pozval do svojej skúšobne, kam si následne odbehla z práce (scéna ako vystrihnutá z amerického filmu). „Opýtali sa ma, čo viem spievať. Povedala som im, aby zahrali Preacher Man, ale nepoznali akordy, tak som im ich ukázala,“ spomína si Denny. Ľubo zahral, ona zaspievala a v tom momente sa začalo formovať zoskupenie Dennyiah.

Silná stránka skvelej hudobníčky

Umelkyňa s ryšavou hrivou má jednu obrovskú výhodu. Keď začne spievať, nikomu by ani na chvíľu nenapadlo, že ide o slovenskú speváčku. Výborná angličtina, dokonalé frázovanie a jedinečná farba hlasu z nej robí doslova hviezdu.

Hudba pre ňu znamená všetko. „Je to univerzálny jazyk, ktorým dokáže hovoriť úplne každý. Pre mňa je to najjednoduchší prostriedok, aký existuje,“ hovorí. Pre Ľuba bola zasa od začiatku formou meditácie.

Spojenie Dennyiah nie je jedinečné iba svojím prejavom, ale tiež zjavom. Hoci má Denny niekoľko tetovaní, nevšimnúť sa určite nedajú noty na pravej ruke. „Sú to noty z piesne Summer Time od Elly Fitzgerald zo živého vystúpenia v Montreux z roku 1968, konkrétne ide o posledné dve frázy (With daddy and mommy standin‘ by, don’t you cry). Pre mňa to dokonale vyjadruje to, že rodina je veľmi dôležitá v živote každého z nás,“ hovorí.

Ľubovým „tetovaním“ sú jeho vlasy. „Sú permanentne neupravené. Účes je najmenej potrebná vec, akú sme kedy ako ľudstvo vymysleli. Vždy si ich strihám sám, väčšinou manikúrovými nožničkami,“ smeje sa hudobník.

Dennyiah posielajú skladbu Kingdom, ktorá sa objaví v budúcom roku na pripravovanej EP platni. Oficiálny videoklip sa nakrúcal tri dni na pobreží Škótska. Pod videom je ako režisér podpísaný Laco Rychtarik, ktorý zároveň Denisiným a Ľubovým blízkym kamarátom. 

Instagram: https://www.instagram.com/dennyiah.music

Facebook: https://www.facebook.com/dennyiah/

Tento hit si zamilujete:

Dennyiah - Kingdom (Official Music Video)

- - Inzercia - -