Dnes je piatok, 07.máj 2021, meniny má: Monika
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lesoples alebo ako deťom vytvoriť ples v lese

február 05, 2020 - 12:00
Zdravím vás, milí rodičia. Dnes sa na svet pozerám cez slávnostnú optiku. Šaty na ples už mám, a práve pri ich výbere mi napadlo, že čo- to z plesovej atmosféry by mohli zažiť i naše deti. Akurát trochu inak. Čo by ste povedali na ples v lese?
Foto: 
pixabay.com

Čo potrebujete?

Samozrejme, našim deťom sú tóny valčíka, róby či tombola zatiaľ ukradnuté, ale verte či nie, v lese sa i ples dá využiť ako téma hry. Aby to predsa len bolo trochu detskejšie, pojmite tento ples karnevalovo. Stačí vám banda detí ľubovoľného veku, papier, pero, mobil, čo prehrá hudbu a pár dobrôt do tomboly.

girl-956685_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com


Ako na to?

Vypustite deti na voľné priestranstvo v lese a začnite pekne po poriadku- s listom úloh:

1. Vytvoriť si masku (medveď, víla, čert, havko...)- verte mi, že deti vás prekvapia tým, čo všetko sa dá vytvoriť zo suchých listov, dreva, kvetov a podobne. Ak však máte náladu, vezmite so sebou aj pár rekvizít- klobúky či šatky, zíde sa všetko.

2. Nacvičiť si plesový tanec- tu prichádzate na rad vy a váš mobil s hudbou. Je na vás či sa rozhodnete pre niečo súčasné alebo predsa len stavíte na spomínaný valčík. Ak viete i kroky, práve ste vytvorili kultúrnu lekciu ako lusk. Deti sa ušúľajú od smiechu.

3. Tombola- opäť s vašou pomocou si deti vytvoria a následne losujú tombolové lístky. Ceny sú lákavé. Áno, aj tie musíte priniesť. Ideálne sú malé zdravé dobroty a ako hlavná cena domáci koláč, ktorý bude v tomto ročnom období na deti čakať už doma v teplúčku.

4. Oficiálne ukončenie a vyhlásenie kráľa/ kráľovnej plesu- neuveríte, pri tomto oficiálnom ukončovacom ceremoniály sa zopakuje nacvičený tanec a všetci účastníci dostanú medaily. Všetci sa stali kráľmi a kráľovnami lesného plesu.

Je už len na vás a na počasí či budete vo voľnej zábave pokračovať vonku a či sa presuniete na ten výherný tombolový koláč dovnútra. Nezabudnite, že fantázii sa medze nekladú a že v živote je najväčšou tragédiou brať sa príliš vážne.

Prajem vám veľa zábavy a teším sa na vás zajtra.

- - Inzercia - -