Dnes je štvrtok, 02.december 2021, meniny má: Bibiána
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Kam s deťmi vo Viedni

február 06, 2020 - 23:33
Hlavné mesto Rakúska je od Bratislavy vzdialené 60 km a pravidelne vyhráva popredné miesta v rebríčku najlepšieho mesta na život. Zoznámme s ním aj naše deti a ukážme im majestátnosť a krásu pochádzajúcu ešte z čias Márie Terézie.
Foto: 
pixabay.com

Čisté a upravené parky

Viedeň je plná mestských parkov a tie sú zase prispôsobené pre deti rôzneho veku. Väčšinou sa v nich nachádzajú ihriská pre mladšie deti a aj športoviská pre tie staršie. Basketbal, futbal, stolný tenis, niekedy aj steny na lezenie, pri tom všetkom môžu vybiť svoju energiu. Nespornou výhodou je blízkosť toaliet, ak ich nemá samotný park dá sa ísť do najbližšej kaviarne, ktorá je označená v parku. V letných mesiacoch určite doceníte prísun pitnej vody, ktorú si deti vedia samy čapovať z dostupného vodovodu. Pri letných horúčavách ich zase poteší možnosť stavať si potoky, rieky či hotové rybníky z piesku a vody. Veľmi príjemné sú aj mäkké piliny z ktorých sa skladá väčšina ihrísk pre tých najmenších takže pri dopade na zem si dieťa neublíži. Hračky do pieskoviska sú dostupné všade pre všetky deti takže maminy nemusia so sebou nosiť pol detskej izby.

vienna-1698182_1280.jpg

Viedenské ruské kolo
Viedenské ruské kolo
Foto: 
pixabay.com

Haus des Meeres, Prater a Zoo Schönbrunn

Za veľké plus považujem možnosť zakúpenia ročnej vstupenky do väčšiny atrakcií a to naozaj za výhodnú cenu. Mamičky na materskej dovolenke využívajú naplno svoje lístky a stretávajú sa časti v zoo či dome mora. Je to príjemne strávený čas pre deti aj pre ne samotné. Dom mora má veľkú výhodu v tom, že sa dá navštíviť v akomkoľvek počasí. Jednotlivé poschodia sú rozdelené podľa tém a nájdete tu malé žraloky, pirane, morské aj sladkovodné ryby. Aj papagáje či opice. Nájdete tu až 11 poschodí a na najvrchnejšom je reštaurácia s panoramatickým výhľadom okolo obvodu budovy. Interaktívna časť spočíva v kŕmení žralokov, pyraní či Sunda ghariálu. Haus des meeres má výbornú polohu pri Maria Hilfe Straße takže nezabudnite si kúpiť aj niečo na seba. Otvorené je po celý rok.  Zoo v Schönbrunne je najstaršia zoologická záhrada na svete a žije v nej 8500 zvierat. Pôvodne ju nechal cisár František I Lotrinský vybudovať pre Máriu Teréziu, na počiatku však nebola idea vybudovať zoo. Iba dal doviezť pár exotických zvierat a až časom ju sprístupnili verejnosti. Zoo má výbornú polohu pretože funguje ako súčasť zámockého parku Schönbrunn a patrí pod Unesco. Turisti môžu vidieť celý zámok s nádhernými záhradami a ako bonus ísť aj do zoo ktorá citlivo spadá do komlexu. Zábavný park prater si pamätáme mnohí ešte z nášho detstva, už len preto by sme s ním mohli oboznámiť naše deti. Ponúka vyše 200 atrakcií, niektoré z nich sú doslova retro a systém zakúpenia lístkov je dobrý v tom, že sa nekupujú na konkrétny kolotoč, ale môžete si vybrať kam ísť. Ak by sa vaše dieťa napríklad na poslednú chvíľu zľaklo. Prater má výbornú polohu pri nádhernom veľkom parku, ktorý lemuje alej ako Parížskych ulíc. Môžete sa po nej previesť na koči, cez pekné víkendové dni je park plný rodiniek na bicykloch.

Nezabudnite sa zviesť na viedenskom ruskom kole, poskytuje fantastický výhľad.

- - Inzercia - -