Dnes je piatok, 18.september 2020, meniny má: Eugénia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Psychohygiena pre oteckov

február 10, 2020 - 12:00
Všetci poznáme rozdiel medzi tým ako sa vieme deťom venovať oddýchnutí a ako sa správame keď sme unavení. Práca, doprava a veľa povinností vplýva na naše nálady a prístup k deťom viac než sme ochotní si priznať.

Aj oteckovia sú len ľudia

Tak ako potrebujeme vypnúť my mamičky potrebujú to aj ockovia.  Ideálny stav je vyváženosť medzi prácou, domácnosťou, voľným časom a rodinou. Položme si však ruku na srdce - poznáme vôbec niekoho kto niečo také dokáže? Najpravdepodobnejšia odpoveď znie nie. Ako sa aspoň priblížiť k tomuto stavu a pomôcť si v rodine k harmónií na viacerích frontoch?

Spravodlivé rozdelenie trávenia času 

Určite nie je v poriadku ak otec rodiny trávi svoje večery na pive každý večer do nočných hodín. Vyskytuje sa ale aj opačný extrém - keď sa muži snažia zabezpečiť rodinu najviac ako vedia a aj tak sa nevedia uvoľniť na šport či turistiku. Či už pre ich prílišnú zodpovednosť alebo sú tak unavení z chodu rodiny a celého týždňa, že sa im jednoducho nikam nechce. Nech už je dôvod akýkoľvek skúsme ich podporiť v tom aby si oddýchli, uvidíte aký spokojný muž sa vám domov vráti. 

beer-820011_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Turistika, pivo či kapela

Možností je veľa, vy najlepšie poznáte toho svojho a to čo by mu spravilo dobre. Kurz varenia, trojdňový záťah s kamarátmi, spoznávanie európskych metropolí, nech je to čokoľvek, len aby vám prišiel oddýchnutý a spokojný. Sú aktivity kde sa mu samozrejme dajú odovzdať aj deti (ak ich ovšem príjme). Čo poviete na chatu v štýle "S tebou ma baví svet?" Vy milé dámy zase môžete ísť na záťah s kamarátkami a doma sa stretnete všetci s výbornými zážitkami. Jeho lásku k hudbe a k amatérskemu hraniu na gitare nemusíte podporovať štýlom pubertálnej fanynky, ale určite docení ak sa spýtate ako mu bolo v skúšobni a či je spokojný so spoluhráčmi. Uvidíte ako sa rozžiari keď uvidí váš úprimný záujem.

Krásnu nedeľu oteckovia, nech už ju prežívate kdekoľvek.

- - Inzercia - -