Dnes je štvrtok, 04.marec 2021, meniny má: Kazimír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kam s deťmi v Prahe

február 21, 2020 - 12:00
Milí rodičia, prinášame vám tipy kam s vašimi ratolesťami vyraziť ak vás niekedy zaveje do stovežatej krásavice k Českým susedom.
Foto: 
pixabay.com

ZOO

Medzi TOP aktivity na ktoré sa tešia deti všetkých vekových kategórií je ZOO. V rámci nej je aj lanovka, pri vchode si môžete požičať vozík, prípadne odložiť kočík. V dolnej časti záhrady nájdete rozľahlú hernú zónu pre rodiny s deťmi a všade sú toalety, reštaurácie aj pavilóny s malými zvieratkami sú prispôsobené pre malé deti. 

Petřín

Krásny tip na výlet, nachádza sa tu rozhľadňa z ktorej vidieť skoro na všetky strany, zaujímavý labyrint a skvele vybavené detské ihrisko.

Múzeum Karla Zemana

Musím sa priznať, že kým som sa nechystala písať tento príspevok netušila som o ňom. Teraz sa neviem dočkať keď ho s rodinou navštívime. Expozícia obsahuje celoživotné dielo svetovo uznávaného filmového tvorcu Karla Zemana a jeho filmové triky, ktorými preslávil českú kinematografiu 20. storočia. Návštevníci sa môžu zapojiť a vyskúšať si na vlastnách kamerách a fotoaparátoch filmové triky, ktoré p. Zeman používal.

the-national-museum-of-4544977_1280.jpg

Národné múzeum
Národné múzeum
Foto: 
pixabay.com

Múzeum voskových figurín

Keď som bola malá toto bol pre mňa určite jeden z najväčších zážitkov, ak som sa ocitla v zahraničí. Vidieť svoje hviezdy ako živé, odfotiť sa s nimi a hádať kto je kto. Určite sa zabavíte spolu s deťmi. Detaily figurín sú fascinujúce.

Múzeum Lega

Na svoje si prídu určite aj oteckovia, ktorí budú s nostalgiou hľadieť na kocky lega z ich mladosti. Zďaleka lego nebolo tak rozvinuté ako teraz a malo pre nich cenu zlata. Deti budú nadšené čo všetko sa dá vyrobiť a možno ich to bude motivovať k vlastným výkonom. 

Aquapark Čestlice

Na svoje si prídu maminky vo wellnesse, deti v detskej zóne a oteckovia v super bazénoch pretože ide o najväčší vodný svet v strednej Európe. V zime je to výborná tip na strávenie dňa v teple.

Praha je krásne mesto a veľkou výhodou pre deti je, že budú kamarátom na ihrisku rozumieť. 

- - Inzercia - -