Dnes je nedeľa, 17.január 2021, meniny má: Nataša
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kam s deťmi na výlet v Dolnom Rakúsku

február 23, 2020 - 11:55
Dolné Rakúsko sa nachádza kúsok od Bratislavy, ľahko sa do neho dostanete aj zo Záhoria a ponúka množstvo zaujímavých aktivít pre celé rodiny. Hrady, aktivity na Dunaji, rôzne festivaly a oslavy, určite je z čoho vyberať.
Foto: 
pixabay.com

Región Dolného Rakúska (Niederösterreich) má čo ponúknuť aj keď z neho vypichneme Viedeň. Romantické vínne uličky a dedinky môžu pokojne konkurovať Toskánsku. V tomto článku sa zameriame na aktivity vhodné pre deti.

Jaskyňa Hinterbrühl

Nachádza sa v nej podzemné jazero a to má veľkosť 6200 m2, návštevníci majú možnosť sa na ňom plaviť v loďkách čo je pre každé dieťa nezabudnuteľný zážitok.

Termálne kúpele v Badene

Vodu majú radi naozaj skoro všetky deti a keď je príjemne teplá dovolím si tvrdiť, že aj všetky maminy. V Römertherme Baden sa nachádzajú bazény s plochou vyše 900 m2 a areál s mnohými saunami. Veľmi pekný na týchto kupeloch je sklenený strop cez ktorý vidíte celú oblohu. Dajte si však pozor, Badenov je v Rakúsku viac, tieto sa nachádzajú neďaleko Viedne, aby ste si nezašli zbytočne ďaleko.

Prírodný park Unterwasserreich

Jedná sa o veľmi zaujímavú expozíciu vodného života a dovolím si tvrdiť, že na Slovensku nič také nemáme, takže minimálne to je dôvod pre ktorý sa oplatí park navštíviť. Žaby, hady, vážky, ryby, možno nič príjemné pre maminy, ale detiská budú nadšené. Konečne uvidia naživo to čo doteraz poznajú len v knížkach. Park je interaktívny takže sa nemusíte báť, nejedná sa o žiadnu nudnú atrakciu. A okolie je nádherné. 

Zámok Shloßhof

castle-court-2098978_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Zámok Shloßhof je fascinujúce miesto. Už len kvôli prírode, ktorá vyslovene lieči. Pre Slovákov je výborná dostupnosť z Devínskej novej Vsi na bicykli, ale dostanú sa sem aj pohodlne autom z Bratislavy za cca 25 minút. V roku 1725 získal princ Eugen Savojský štvorkrídlový kaštieľ zo 17. storočia a nechal ho rozšíriť o dve ďalšie krídla, ktoré obkolesujú čestný dvor. O tridsať rokov neskôr v roku 1755 získala toto vidiecke sídlo Mária Terézia. V rokoch 1773-1775 sa na zámku uskutočnila prestavba: pristavalo sa druhé poschodie a miestnosti na prvom poschodí sa zrenovovali. Deti budú najviac zaujímať voľne pustené zvieratká, dá sa k nim totiž do ohrady vstúpiť, kŕmiť ich a nad ohradou je reštaurácia v ktorej môžu zatiaľ rodičia popíjať kávu. Zámok má aj samostatnú čast pre deti kde sa konajú pravidelne divadielka, tvorivé dielne či rôzne sezónne aktivity. Miestnosť pre deti sa dá aj prenajať na detskú oslavu. 

Prajem vám ešte krásny zvyšok nedele a na budúci týždeň sa budeme venovať porovnaniu materských dávok v rôznych krajinách

- - Inzercia - -