Dnes je štvrtok, 28.január 2021, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako si užiť mesiac knihy s deťmi

marec 07, 2020 - 12:00
Knihy nám dávajú strašne veľa a je výborné keď už malé deti vidia ich účinky na nás dospelích. Zasnený pohľad, rozšírenie slovnej zásoby, prenesenie do sveta fantázie.
Foto: 
pixabay.com

Ako deti viesť ku knihám

Odvšadiaľ počúvame aká je dnešná doba hrozná, náročná pre fungovanie rodiny, deti sedia iba pred počítačmi a telefónmi. Je pravda, že až o pár rokov zistíme ako elektronika vplýva na malé deti, súčasná najmladšia generácia je totiž prvá na ktorej sa to odrazilo naplno. Už nás neprekvapujú dvojročné deti s mobilmi pri obede, v električke či na maminých kolenách. Záchrannú ruku vie v tomto momente podať kniha. Predmet pri ktorom sa dieťa zamýšla, neurobí všetko za neho, ale dieťa musí použiť rozum, rozvíja mu fantáziu a rozširuje slovnú zásobu. Ako mu ukázať, že je to jedinečne zaujímavý predmet? Jedine príkladom. Keď vás dieťa uvidí čítať a je obklopené knihami príde mu to prirodzené a netreba ho nútiť. 

Existuje veľa možností ako sa skamarátiť s knihou

V súčasnosti sú knižnice plné zaujímavých aktivít pre deti, nachádzajú sa v nich pekne vybavené detské kútiky a knihy si dieťa môže pochytať. Bola som dokonca aj prekvapená ako sú niektoré natrhnuté, zničené a pani knihovníčka nám vysvetlila, že to malé deti robia a zoznamujú sa aj týmto spôsobom s detskou literatúrou. V knižniciach organizujú divadielka, čítania rozprávok a stretnutia pre deti rôzneho veku.

abc-4431556_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Detskí hrdinovia ako vzory

Najväčší prínos kníh sú ich pozitívni hrdinovia. Deti sa s nimi radi stotožňujú a môžu si z nich prevziať vhodné vzory správania. Pippi dlhá pančucha, indiáni a momentálne je v hre labková patrola. To všetko sú pre naše deti kamaráti a my spravme všetko preto aby si s nimi vybudovali pekný vzťah. 

Pekný víkend milí rodičia a nájdite si čas na peknú knižku

- - Inzercia - -