Dnes je štvrtok, 28.január 2021, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jarné upratovanie - príležitosť vytvoriť nový domov

marec 08, 2020 - 10:05
Jarné upratovanie môže byť nielen záslužná, ale aj príjemná činnosť. Všetko čo nepotrebujeme, nahradí v našom živote niečo zmysluplnejšie. Partnerský vzťah, práca aj priateľstvá. Nenúťme sa do vecí a vzťahov, v ktorých sa cítime nekomfortne. Môže to byť sveter, ale aj spolužiačka zo základnej školy.
Foto: 
pixabay.com

Čo by sme mali urobiť preto, aby sme sa domov vracali s radosťou? 

V chodbe, kde vítame našich hostí, môžeme vyskúšať vôňu vo forme difúzera alebo aroma lampy. V súčasnosti nájdeme množstvo nevtieravých vôní napr. zelený čaj, rozmarín, levanduľa, bazalka alebo bergamot. Môžeme ich aj navzájom kombinovať. V tomto období sa už predávajú aj krásne tulipány, skrášlime si nimi domov. Deťom sa budú páčiť farebné kvetinové kombinácie a najmä budú vidieť kus prírody u seba doma. Dnes je trendom minimalizmus, ktorý má v našich životoch hlbší význam. Veci v našom najbližšom okolí nás výrazne ovplyvňujú.  Kto by nostalgicky nespomínal na babkin vyšívaný obrus nad televízorom či vreckovku pod pevnou linkou? Doma nepotrebujete množstvo sošiek a dekoratívnych predmetov, ktoré plnia význam už len ako lapače prachu. Platí aj staré známe tvrdenie, že oblečenie ktoré ste nemali na sebe viac ako rok si už nikdy neoblečiete. Uvoľnite miesto v skrini krajším a novším kúskom. Toto pravidlo doceníte najmä ráno, keď budete mať na výber len pohodlné rifle. A o detských veciach ani nehovorím. Určite sa zhodnem s veľa mamičkami, ktoré odkladajú krásne, ale nikdy nepoužité topánočky, dupačky.. Oblečenie s rukávmi po lakte alebo viditeľne zničené a pofarbené tričká vyhoďte. Vezmime si príklad z detí, ktoré svoje obľúbené džínsy či košele nosia celý rok v minimálnom obmieňaní. Ruku na srdce si položme všetky dámy, ktoré vo vnútri kozmetických kufríkov uskladňujú make up ešte zo strednej školy. Tentoraz už ide o zdravie. S kozmetikou po záruke treba nekompromisne zatočiť. Nepotrebujete desať očných krémov, nahradí ho jeden kvalitný. Upratať by sme si mali aj vo vzťahoch, ktoré nám viac berú ako dávajú. Priateľka, ktorá sa ozve len keď niečo potrebuje alebo otravná susedka sledujúca z okna každý náš krok, do nášho života nepatria. Vzťahy v rodine sú veľmi citlivá záležitosť,  najmä pre ženy. Hranice sa nastavujú dlhé roky, aj hrany sa obrusujú a stále je na čom pracovať. Najlepšie sama viete kde máte svoje mantinely. Nebojte sa to povedať. 

Šťastný krok do nových začiatkov, ktoré v našich vzťahoch aj skriniach urobia poriadok a uvoľnia  miesto veciam a ľuďom, ktorí za to stoja.

- - Inzercia - -