Dnes je streda, 12.máj 2021, meniny má: Pankrác
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Čo robiť, keď nemôžeme počas koronavírusu robiť

marec 16, 2020 - 13:30
Ahojte priatelia, viem, s návodmi ako sa zabaviť a ako pobaviť deti sa momentálne roztrhli vrecia. To čo nás postretlo sa čakať nedalo a nám ostáva len to prijať ako fakt a čeliť. „Pekné,“ poviete si „ale ako??!!“ Ponúkam vám pár jednoduchých tipov čo pomohli mne.
Foto: 
pixabay.com

Odložte telefón

Verte mi, nič vám neujde. Správ o koronavíruse je a bude stále množstvo a je skôr ťažké sa z nich nezblázniť ako poučiť. Väčšina informácií vám neposlúži k ničomu, tak ich eliminujte len na tie najpodstatnejšie. Toto je len začiatok. Tak si spravte vlastnú schému kontrolovania mobilu, hocičo vám bude vyhovovať. Pozerajte si obsah napríklad len ráno a večer, vždy o dvanástej na obed, alebo 17:08, keď vládu nad deťmi preberie po skončení home officu vaša polovička. Opakujem, hocičo vám bude vyhovovať, smelo do toho. Vyvarujte sa tomu, čo mňa zhltlo posledné dni a to mať mobil prilepený na dlani 24/7.

Denný režim

Je možné, že ste zrazu všetci doma. Deti, muž aj vy. Na prvý pohľad romantické, na druhý menšie peklo. Ako zabezpečiť, aby sa vám rodina nezrútila a nenastala bezbrehá anarchia plná kriku, sĺz a výčitiek? Nasaďte si generálsku čiapku, vezmite píšťaľku do úst, tabuľu a fixku a pekne čierne na bielom napíšte všetkým členom rodiny denný režim. Budíček 7.00, žiadne vyspávanie spachtoši, toto nie sú prázdniny, ale mimoriadna situácia. 7.10 Spoločné raňajky. Teraz si ich aspoň môžete užiť, veď autobus do školy neutečie nikomu...8.00 Začiatok vyučovania. Využite všetky dostupné možnosti domáceho vzdelávania, ak neviete, kde začať, skúste sa pozrieť na včerajší článok s praktickými odkazmi na vzdelávacie stránky. Deti majú od učiteľov dosť úloh, ale môžu sa naučiť ešte omnoho viac hravou formou virtuálne napríklad vo svetových múzeách a galériách. A vy si s nimi tiež aspoň oprášite angličtinu, veď to nikdy nie je na škodu. Tí menší zas ocenia telocvičňu spravenú zo stoličiek či loptové hry s vankúšom. Takto pokračujte celý deň, skúste zachovať vaše bežné rozloženie úloh a povinností vzhľadom na školu, prácu, krúžky a záľuby, len z domu. Večer buďte vďační, že ste stále tu a vlastne máte s kým zdieľať tento čas.

kindle-1867751_1920.jpg

Foto: 
pixabay.com

Naučte sa niečo nové

Myslím, že sa 99% ľuďom nestane, že zažijú nudu, veď tá s deťmi nehrozí, ale ak by k tomu predsa len došlo, skúste sa niečo nové naučiť všetci spolu. Či vezmete do rúk kuchársku knihu a spolu vytvoríte novú špecialitu a či to bude návod ako pomocou octu a sódy bikarbóny dezinfikovať povrchy, je to fuk. Každučká nová maličkosť alebo zručnosť pomôže vašej hlave zabaviť sa a cibriť mozgové prepojenia. Veď kedy, keď nie teraz.

Veľmi na vás všetkých myslím. Sme v tom všetci spolu a toto zvládneme. A 20.3. o 20:00 spolu zatlieskajme tým, ktorí sa o nás starajú. Ak patríte medzi nich, prináleží vám naše veľké ĎAKUJEME.

- - Inzercia - -