Dnes je sobota, 16.január 2021, meniny má: Kristína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Barličky pomoci v domácnosti počas koronavírusu

marec 19, 2020 - 12:00
Vynútená izolácia do ktorej sme sa všetci nedobrovoľne dostali nás konfrotovala s mnohými ďalšími vecami. Ako tráviť nasledujúce dni/týždne, možno aj mesiace tak aby sme mali z toho dobrý pocit a netrápili sa pre vzniknutú situáciu ešte viac?
Foto: 
pixabay.com

Zoznam úloh na každý deň

Tak ako žijeme teraz sme si ešte pred pár týždňami nevedeli predstaviť. Ani naše deti či starí rodičia. Prišiel šok úplne pre každého a jediné čo môžeme dobré pre seba spraviť je snažiť sa o zvládnutie situácie najlepšie ako vieme. K tomu nám pomôže aj sebadisciplína. 

Cvičenie 
Je úplne jedno či inklinujete k yoge, aerobiku či posiľňovaniu s vlastnou váhou. Nikdy nebol lepší čas na cvičenie ako teraz. Nie je totiž možné povedať:"ale ja nemám čas". Každý z nás ho má momentálne dostatok na čokoľvek čo si zaumieni. Takže či to bude ráno, po uspaní detí či kedykoľvek cez deň, užite si to.

Sebavzdelávanie
Učenie cudzieho jazyka sa dá aplikovať aj vo forme pozerania filmov, ak máte školopovinné deti môžete si s nimi prekladať pesničky ich obľúbených interpertov. Okrem toho, že vás to s dieťaťom zblíži sa ešte aj naučíte nové slovíčka. Existujú aplikácie, ktoré počas koronavírusu sprístupnili svoje portály zadarmo, využite tento čas čo najlepšie pre seba.

Varenie nových receptov
Našťastie máme k dispozícií všetky potraviny takže sa môžeme vrhnúť na recepty ktorým sa vedome roky vyhýbame. Zavolajte svojej babičke a popýtajte sa na tú fantastickú bublaninu z vášho detstva, určite to docení manžel aj deti. A zapojte ich do procesu, nech vidia čo je to za námahu upiecť domáci koláč.

Rodinné aktivity
Na sociálnych sieťach už koluje vtip či bude po skončení vírusu viac tehotných žien alebo podaných žiadostí o rozvod. Je realitou, že mnohé rodiny sa ocitnú po každodennom zhone počas celého roka zrazu spolu a to mnohé ukáže. Situácia nastavuje zrkadlo aj nám samotným preto sa snažme toto obdobie prekonať s čo najväčším pokojom v sebe a dôverovať v jeho pozitívny vývoj. Môžete si zahrať spoločenské hry, tancovať na obľúbené pesničky vás alebo vašich detí, zaspomínať s mužom na obľúbené filmy z mladosti.

Šitie rúšok

Úprimne a s hrdosťou hľadím na ženy, ktoré sa pustili do šitia rúšok pre seba a svoje okolie. Žiaľ je mnoho zdravotníckeho personálu, ktorý rúška potrebuje a nemá ich zabezpečené. Ak ovládate šitie a máte doma stroj pustite sa do toho. Vašim deťom ukážete aké rôzne formy pomoci existujú, sama budete mať zo seba dobrý pocit a efektívne strávite čas. 

Upratovanie 

Činnosť ktorú sme doteraz vykonávali viac menej z povinnosti a málo kto sa na ňu tešil môže teraz nadobudnúť úplne nový rozmer. Ak si totiž dôkladne vypracete skriňu nájdete tam možno kúsky spred desiatok rokov. Ukážte svojím deťom čo sa vtedy nosilo, spravte si vlastnú prehliadku. Módne trendy sa po cca 15-tich rokoch opakujú a možno bude dcéra z vašich texasiek nadšená. A vy budete mať viac miesta a lepší pocit. 

Práca
Musím sa priznať, že som asi nikdy nebola vďačnejšia za moju prácu než teraz. Je výborné sa odpútať od problému, ktorý nás všetkých sužuje a sústrediť sa na výkon. Takže ak je vaša pracovná náplň akákoľvek a je možné ju praktizovať z domu, robte to. Áno- s deťmi je to náročné, najmä keď majú 4 roky a skáču vám popri písaní emailov po hlave, ale stojí to zato. Nevypadnete úplne zo svojej reality a budete mať dobrý pocit, že ste vykonali niečo prospešné. 

Zajtra sa pozrieme na to ako môžeme v týchto ťažkých časoch pomôcť našim starým rodičom

- - Inzercia - -