Dnes je piatok, 27.november 2020, meniny má: Milan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tipy na príjemné trávenie času doma s deťmi

marec 22, 2020 - 09:24
Situácia sa za posledné dni vyvinula tak, že my rodičia musíme rozmýšlať ako naše deti, a aj seba čo najlepšie zabaviť a prečkať tieto náročné chvíle. Raz pominú a dovtedy vám prinášame tipy ako ich prečkať v čo najpríjemnejšej atmosfére doma.

Spoločenské hry

Táto milá aktivita bude aj pre vás dospelích zábavou. Pospomínajte si na hry z vášho detstva. Kameň, papier, nožnice? Piškvorky? Človeče nehnevaj sa? Skákanie cez gumu? To všetko sú výborné hry, ktoré keď ukážete vašim deťom určite sa budú tešiť veľkej obľube. Ešte nesmieme zabudnúť aj karty. Existuje veľa druhov a každý z nás má nejakú svoju obľúbenú. Naučte ich hrať deti a keď bude po pandémií môžete hrávať karty na dovolenkách či oni v detských táboroch. V rámci tohto núteného pobytu doma ma aj kamarátka pobavila ako jej syn najradšej hráva kameň, papier, nožnice pred zrkadlom. Vynašiel sa sám.

Odtlačky rúk a nôh

Táto zábavka sa ujala v našej domácnosti spôsobom, že si namiešame rôzne farby a otláčame si na papier svoje ruky a nohy do rôznych tvarov. Dajú sa z toho pospájať papiere spolu a vytvoriť pekná cestička. 

Vianočné a narodeninové darčeky

Áno, znie to zvláštne a za bežných okolností by som vám nepísala v marci o vianočných darčekov. Lenže v súvislosti s poslednými dňami ma napadlo, že je celkom dobrý nápad zabaviť dieťa vyrábaním darčekov pre rodinu a zabujete tým dve muchy jednou ranou. Nachystáte si ich na jedno miesto, všetky jeho umelecké výtvory z tohto obdobia a môžete ich postupne dávkovať po rodine. 

Výroba zoznamu

Každý z členov rodiny si môže napísať zoznam čo by rád za deň spravil. Práca, cvičenie, upratovanie, prechádzka, varenie, výučba detí, všetko čo sa v danej situácií dá robiť. Zachraňuje to prázdne chvíle počas dňa kedy už nevieme čo so sebou. Disciplína je teraz podstatnejšia než kedykoľvek predtým. 

man-3720745_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

V mnohých rodinách teraz môže vzniknúť "ponorka". Nedajte jej šancu znepríjemniť vám už aj tak náročné chvíle. Držím vám všetkým palce a teším sa na vás opäť v stredu

- - Inzercia - -