Dnes je streda, 06.júl 2022, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rozprávky čo potešia nielen deti

marec 25, 2020 - 10:39
V našej rodine je bežné, že keď sa syn s mužom zapozerajú do rozprávok zmizne okolitý svet. Ja úplne prestávam existovať a musím počkať kým sa rozprávka skončí. Dovtedy sa s nimi nedá komunikovať. V súčasnosti určite veľa rodičov docení rozprávky so silným odkazom.
Foto: 
pixabay.com

Rozprávky vedia byť poučné aj zábavné zároveň

V súčasnosti sa tvorcovia animovaných filmov vedia výborne vyhrať  s detskou kreativitou a príjemným spôsobom im sprostredkujú aj edukatívnu časť. Občas ma syn príjemne prekvapí výrokmi, ktoré počul práve v rozprávkach. 

 • Zvedavý George. Hlavná postava je opička George a zažíva dobrodružstvá svojho každodenného života. Dôraz v tejto rozprávke sa kladie na slušné správanie, upratovanie a riešenie rôznych situácií keďže George je veľmi zvedavý a stále niečo nové vyparatí. Diely sú zábavné, dlhé tak akurát pred spaním alebo keď máte dieťa ranostaja tak ako my a potrebujete ho zabaviť o 5:00 ráno.
 • V hlave. Výnimočná rozprávka. Je zameraná na emócie dieťaťa a tvorcovia ju konzultovali s odborníkmi z oblasti psychológie aby sa čo najvernešie priblížili k tomu čo sa odohráva v detských hlávkach.
 • Coco. Coco je rozprávka so silným odkazom. Prenesiete sa v nej do inej ríše a preskúmate príbeh rodiny tak ako ešte v žiadnej rozprávke predtým. 
 • Bolt. Hlavným hrdinom je psík Bolt, ktorý sa rozhodne podniknúť cestu okolo celej Ameriky. Vyzbrojený ilúziami, že jeho fantastické schopnosti sú naozajstné zisťuje, že nato aby sa stal hrdinom ich vôbec nepotrebuje. Dôležité je niečo úplne iné. 
 • Toy story. Kto z nás rodičov by rád nespomínal na Toy story? V dobe nášho destva niečo nové, nepoznaná rozprávka spracovaná do úplne inej formy ako sme boli dovtedy zvyknutí.  Chlapec menom Andy má plnú izbu hračiek a oni zrazu začnú ožívať. Jedna po druhej sa prebúdzajú a medzi sebou zažívajú vzťahy porovnateľné s tými ľudskými. Deti sa tu môžu krásne naučiť vzájemnému porozumeniu a kompromisom.
 • clown-fish-4481543_1280.jpg

  Foto: 
  pixabay.com
 • Hľadá sa Nemo. Táto rozprávka získala cenu akadémie za najlepší animovaný film v roku 2003. Malá rybka Nemo žije so svojím ockom a sú úplne rozdielni. Nemo je veľmi odvážny zatiaľ čo otec je väčší strachopud. Vďaka Nemovej zvedavosti ho však ulovia a unesú a jeho otec musí prekonať bariéry strachu aby dokázal zachrániť svojho syna. Myslíte, že sa mu to podarí?
 • Moana. Soundtrack z Moany hráva v nejednom auta či domácnosti. Chytil za srdce mnohých dospelích svojím romantickým nádychom a krásnym prostredím na Havaji v ktorom sa rozprávka odohráva. Moana je odvážne dievča vyrastajúce so svojou babičkou a počúvajúc príbehy z jej života sú jej inšpiráciou do jej vlastného. 
 • Pieseň mora.  V krajine starých Keltov žije v osamelom majáku otec s dcérou a tá je jedna z posledných víl. Iba ona môže zachrániť všetky ostatné rozprávkové bytosti. Je to silný príbeh a nádherne animovaný film. Dostal aj dve nominácie na Oskara.   

Našli ste si aj svoju obľúbenú?

- - Inzercia - -