Dnes je štvrtok, 02.december 2021, meniny má: Bibiána
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Skutočný príbeh - Očarujúci despota

apríl 02, 2020 - 08:00
Rozviedla som sa pred piatimi rokmi a dodnes som to ani na sekundu neoľutovala. Naopak, nechápem, ako som sa mohla nechať celé roky opantávať mužom, ktorý ma ničil. Bolo to ťažké rozhodnutie – odísť, ale zároveň najlepšie, aké som kedy urobila.
Foto: 
shutterstock.com

Očarujúci despota

S Jarom som sa zoznámila na svadbe najlepšej kamarátky. Bol mi pridelený ako družba. Hoci sme sa nikdy predtým nevideli, zamilovala som sa do neho na prvý pohľad. A bolo vidieť, že ani ja mu nie som ľahostajná.
Počas svadobnej hostiny sme pretancovali celú noc a takmer sme sa od seba ani nepohli. Celý čas som sa v duchu modlila, aby to z jeho strany nebol iba flirt a aby to nebolo naše prvé a posledné stretnutie. Nebolo, ale ako sa hovorí, človek by si mal dávať pozor na svoje želania. Občas sa môžu aj splniť.

ČERVÍK POCHYBNOSTÍ

Spočiatku to bolo nádherné. Jaro bol stelesnením snov každej ženy. Milý, romantický, na rande vždy prišiel s kyticou kvetov. Navštevovali sme kiná, divadlá, podnikali nádherné výlety do okolia. Keď mi navrhol, aby som sa k nemu presťahovala, pripadala som si ako najšťastnejšia žena pod slnkom. No keď sme už bývali pod jednou strechou, začal sa Jaro meniť. Z džentlmena sa stával žiarlivec, ktorý žiarlil aj na môjho mladšieho brata. Stačilo, že som sa zdržala o päť minút dlhšie v práci a celý večer ma čakalo nepríjemné vypočúvanie.
Najšťastnejší bol, keď sme len tak sedeli doma. A keď sme už aj išli do spoločnosti, len ma kritizoval a zosmiešňoval. Zakázal mi aj návštevu kaderníčky. Raz som sa predsa len vykradla a čo nasledovalo, bol skutočný škandál.
Vtrhol tam ako jednočlenné trestné komando, násilím ma odvliekol s nedokončeným účesom a stihol pritom všetkým naokolo vynadať. Od hanby ma zaliali slzy a povedala som mu, že ho už nikdy nechcem ani vidieť. Vzala som si svojich pár vecí a odišla som ku kamarátke na privát.

OSUDOVÁ CHYBA

Jaro rýchlo zistil, kde bývam a bol pod balkónom každý večer. Nechával mi pri vchode kvety a tváril sa tak zamilovane a kajúcne, až mi všetky staršie ženy vo vchode dohovárali, aká som hlúpa, že ho nechcem, lebo taká láska sa len tak nevidí. Po čase som mu odpustila a vrátila som sa k nemu. Nasledujúce mesiace bol ako vymenený. Opäť to bol môj milujúci romantický hrdina, ktorý ma nosil na rukách. A keď si jeden krásny letný večer predo mnou kľakol s veľkou kyticou ruží a malou škatuľkou zo zlatníctva, so slzami šťastia som jeho žiadosť o ruku prijala. Možno aj preto, že v tom čase som čakala naše dievčatko.

Z ROMANTIKA TYRAN

Kým sa Alenka narodila a ja som bola na materskej, bolo zdanlivo všetko v poriadku. Akurát, že Jaro zaviedol železné pravidlá na vedenie domácnosti. Samozrejme, len pre mňa. Knihy v knižnici museli byť usporiadané podľa abecedy, oblečenie v skrini podľa farby, kvality a použitia. V dreze už pol hodinu po jedle nesmela byť jediná špinavá lyžička. Chodil po byte a všetko premeriaval pravítkom. Hovorila som si, že je len poriadkumilovný, čo je u chlapov vzácnosť a keď pôjde malá do škôlky a ja do práce, tak sa o povinnosti podelíme. Omyl. Môj nástup do práce bral ako zradu a v našom byte sa rozpútalo peklo. Svoju nezmyselnú žiarlivosť utápal v alkohole a keď sa v takom stave vracal domov, bol nesmierne agresívny. Padli facky a ja som začala rozmýšľať o rozvode. No akosi som sa nevedela odhodlať. Poslednou kvapkou bolo, keď surovo zmlátil dcérku, lebo sa vraj hlučnejšie hrala, keď on vyspával opicu. Nakričal na ňu, že z nej vyrastie rovnaká cundra, ako je jej matka. Zbalila som si veci do kufra a spolu s malou som odišla k rodičom. Opäť sa zopakoval starý scenár, prosby, sľuby, vyznania lásky, kytice. No už ma neobmäkčil. Videli sme sa už len pri rozvode.
Dnes žijem len pre dcéru a chlapom sa oblúkom vyhýbam. A Jaro? Dopočula som sa, že „oblbol“ ďalšiu a vraj sa bude ženiť. No, želám dotyčnej pevné nervy a hlavne zdravie. Ak nie je práve masochistka, tak tomu nedávam dlhé trvanie.

Jana F., Žilina

- - Inzercia - -