Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nominantky v ankete Slovenka roka 2020 v kategórií umenie a kultúra

apríl 08, 2020 - 14:49
Mená víťazok prestížnej ankety Slovenka roka 2020 sa dozvieme počas slávnostného galavečera v historickej budove Slovenského národného divadla a v priamom prenose RTVS 30. augusta 2020. Laureátky vám budeme postupne predstavovať po jednotlivých kategóriách. Pokračujeme s dámami z kategórie umenie a kultúra.
Foto: 

Činohra, opera aj balet – tri zložky divadla sú tohto roku zastúpené v nomináciách v našej ankete. Každá z umelkýň je špičkou v odbore a rozhodovanie nebude ľahké.

Predstavujeme vám laureátky v kategórií umenie a kultúra:

Mgr. SILVIA NAJDENÁ, „Nomináciu na titul Slovenka roka si vážim najmä preto, že si niekto konečne všimol aj balet. Neberiem to ako ocenenie mojej osoby, ale celej tanečnej obce.“ Takto sa vyjadrila jedna z najmladších nominovaných – sólistka Baletu Slovenského národného divadla Mgr. SILVIA NAJDENÁ. Pôsobí tu od roku 2006, už desať rokov je ako jediná Slovenka na tomto poste sólistkou. Stvárnila množstvo sólových postáv v klasických a neoklasických baletoch a spolupracovala s významnými choreografmi. V roku 2004 získala nomináciu na cenu Kvet baletu pre najvýraznejší mladý talent a získala aj niekoľko cien Literárneho fondu.

OĽGA HROMADOVÁ, „Aj keď už mám skúsenosti, stále cítim veľkú zodpovednosť voči javisku a najmä voči divákom. Divadlo si vyžaduje veľa koncentrácie, disciplíny a pokory,“ hovorí sólistka Štátnej opery v Banskej Bystrici OĽGA HROMADOVÁ, ktorá patrí k oporám súboru a o jej popularite svedčí Cena diváka, ktorú získala už päťkrát. Operná speváčka je sólistkou Štátnej opery v Banskej Bystrici. Od roku 1982 tu vytvorila stovku postáv v operných, operetných a muzikálových inscenáciách. Účinkovala v televíznych adaptáciách operiet a pravidelne vystupovala na koncertoch Štátnej opery v Japonsku, účinkovala vo viacerých krajinách, hosťovala aj na scéne Opery SND a na Novej scéne. Na Fakulte dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici pôsobí ako pedagogička spevu pre študentov herectva. Za svoju prácu získala viacero ocenení.

Mgr. KAMILA MAGÁLOVÁ, To, že sa ocitla v spoločnosti žien, ktoré verejnosť nepozná, ale nomináciu na titul Slovenka roka si vyslúžili svojou prácou a pozoruhodnými výsledkami, prijala trošku s výčitkami svedomia. Podľa vlastných slov ona patrí medzi ľudí, ktorí sa stali známymi vďaka talentu, čo dostali do vienka. Na to, že aj za jej úspechom a popularitou je veľa práce, herečka Činohry Slovenského národného divadla KAMILA MAGÁLOVÁ akoby pozabudla. Patrí k výrazným charakterovým i komických herečkám nielen na doskách SND, kde pôsobí od roku 1982. Počas svojej kariéry vytvorila takmer sto divadelných postáv, účinkovala v mnohých filmoch a televíznych inscenáciách, svoj hlas prepožičiava postavám v dabingových štúdiách. Jej hudobné nadanie ju predurčilo aj na spevoherné inscenácie v repertoári SND.

Hlasovanie je spustené na www.slovenkaroka.sk

Hlasovať môžete od 17. februára 2020 od 12.00 h do 28. augusta 2020 do 10.00 h prostredníctvom SMS na číslo 7504 v tvare SR1–28; kupónmi z týždenníka Slovenka alebo on-line na www.slovenkaroka.sk/ hlasovanie. Cena SMS je 1 euro s DPH., službu zabezpečuje spoločnosť MegaVox, s.r.o. Príklad hlasovania formou SMS: Ak chcete dať hlas nominantke číslo 1, pošlite SMS v tvare: SR (medzera) číslo kandidátky na číslo 7504.

Hlasujte za svoju favoritku a vyhrajte exkluzívny dovolenkový pobyt pre 2 osoby v Ománe od CK Hydrotour.

Možnosť čerpania dovolenkového pobytu v Ománe v priebehu dvoch rokov.

oman2.jpg

Možnosť čerpania dovolenkového pobytu v Ománe v priebehu dvoch r

- - Inzercia - -