Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nominantky v ankete Slovenka roka 2020 v kategórií média a komunikácia

apríl 09, 2020 - 17:56
Mená víťazok prestížnej ankety Slovenka roka 2020 sa dozvieme počas slávnostného galavečera v historickej budove Slovenského národného divadla a v priamom prenose RTVS 30. augusta 2020. Laureátky vám budeme postupne predstavovať po jednotlivých kategóriách. Pokračujeme s dámami z kategórie média a komunikácia.
Foto: 

Pýtať sa, vypátrať, získať informácie, potom ich zaznamenať a dať vedieť aj iným. Každá z troch nominovaných dám v tejto kategórii pôsobí v inom médiu a využíva iné spôsoby komunikácie, ale podstata ich práce je rovnaká.

Predstavujeme vám laureátky v kategórií média a komunikácia:

Mgr. MÁRIA GALLOVÁ, vo svojej práci spája dve túžby: neustále sa vzdelávať, pátrať a objavovať nové fakty – a šíriť poznatky ďalej. Mgr. MÁRIA GALLOVÁ je dnes podpredsedníčkou Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika a prostredníctvom časopisu Bradlo, ktorého je šéfredaktorkou, informuje o všetkom, čo o tejto významnej osobnosti našich dejín zistila. Podpredsedníčka Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika a šéfredaktorka jej časopisu BRADLO,šíriteľka odkazu M. R. Štefánika doma i v zahraničí, organizátorka špecializovanej kultúrno-výchovnej činnosti.

 

PhDr. KVETA HORVÁTHOVÁ, je jednou z najznámejších tvárí Televízie Markíza, v ktorej pôsobí od jej vzniku. Redaktorka a moderátorka PhDr. KVETA HORVÁTHOVÁ tvrdí, že jej práca je pre ňu celoživotným koníčkom, pri ktorom spoznáva množstvo rôznych ľudí a osudov. Redaktorka a moderátorka televízie Markíza. Je jednou z najznámejších tvárí tejto televízie, v ktorej pôsobí od jej vzniku. Začínala s moderovaním Telerána a moderovala viacero relácií a projektov Markízy. V súčasnosti je tvárou magazínu Reflex a relácie Teleráno. Na Pedagogickej fakulte UK získala doktorát v odbore sociálna práca.

 

HELENA DVOŘÁKOVÁ, v jeden deň začiatkom tohto roka náhodou objavila výstrižky zo starých ročníkov Slovenky. Boli to úryvky z románu na pokračovanie, ktorý kedysi pre Slovenku písala. Po dlhom čase jej to privialo spomienku na spoluprácu s naším časopisom... A na druhý deň jej zavolali z redakcie, že by mala byť nominovaná v ankete Slovenka roka. No nie je to zázrak? – pýta sa novinárka a spisovateľka HELENA DVOŘÁKOVÁ. Novinárka a spisovateľka, dlhoročná redaktorka Pravdy, v súčasnosti publikuje prevažne v Pravda MagazíneAko novinárka sa venuje kultúrnej publicistike, rozhovorom s umelcami a glosovaniu života. Je členkou Spolku slovenských spisovateľov, vyšlo jej niekoľko románov,  dokumentárna próza Kankán nad Kremľom a knižky novinárskych rozhovorov. Za zbierku poviedok Plaché rozkoše získala v roku 2008 Cenu Bibliotéky.

Hlasovanie je spustené na www.slovenkaroka.sk

Hlasovať môžete od 17. februára 2020 od 12.00 h do 28. augusta 2020 do 10.00 h prostredníctvom SMS na číslo 7504 v tvare SR1–28; kupónmi z týždenníka Slovenka alebo on-line na www.slovenkaroka.sk/ hlasovanie. Cena SMS je 1 euro s DPH., službu zabezpečuje spoločnosť MegaVox, s.r.o. Príklad hlasovania formou SMS: Ak chcete dať hlas nominantke číslo 1, pošlite SMS v tvare: SR (medzera) číslo kandidátky na číslo 7504.

Hlasujte za svoju favoritku a vyhrajte exkluzívny dovolenkový pobyt pre 2 osoby v Ománe od CK Hydrotour.

Možnosť čerpania dovolenkového pobytu v Ománe v priebehu dvoch rokov.

- - Inzercia - -