Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nominantky v ankete Slovenka roka 2020 v kategórií podpora mladých talentov

apríl 11, 2020 - 12:40
Mená víťazok prestížnej ankety Slovenka roka 2020 sa dozvieme počas slávnostného galavečera v historickej budove Slovenského národného divadla a v priamom prenose RTVS 30. augusta 2020. Laureátky vám budeme postupne predstavovať po jednotlivých kategóriách. Pokračujeme s dámami z kategórie podpora mladých talentov.
Foto: 

Jedna z agilných žien s deťmi priamo pracuje v súbore, ďalšia píše projekty a organizuje zahraničné výmeny, aby jej žiaci mali možnosť rásť a poznávať lepšie svet i seba, ďalšia sa podieľa na organizovaní vedomostných súťaží aj na tých najvyšších úrovniach. Spoločným menovateľom je PODPORA MLADÝCH TALENTOV. 

Predstavujeme vám laureátky v kategórií podpora mladých talentov:

Mgr. EVA MAJEROVÁ. Vo svojej práci spája dve celoživotné lásky: lásku k folklóru a lásku k deťom. Mgr. EVA MAJEROVÁ je učiteľkou v Základnej škole v Hrochoti a vedie tam Detský folklórny súbor Hučava. Okrem toho je aj vedúcou speváckej zložky Folklórneho súboru Marína vo Zvolene. Jej doménou je pestovanie vzťahu k tradíciám cez ľudové remeslá, folklór, kroje. Pracuje ako učiteľka v Základnej škole v Hrochoti a mimoriadne záslužná je jej práca so žiakmi vo väzbe na formovanie a rozvoj vzťahu k národných tradíciám a kultúre. 

VALÉRIA ČIAMPOROVÁ. „Mám rada žiakov, ktorí sa snažia urobiť niečo navyše. Nemusia to byť vždy jednotkári. Skôr takí, čo vedia prejaviť svoju osobnosť, ukázať srdce na pravom mieste a urobiť niečo pre seba i druhých,“ hovorí VALÉRIA ČIAMPOROVÁ, zástupkyňa riaditeľa v Spojenej škole v Detve, ktorá je svojim žiakom príkladom v tom, koľko toho robí „navyše“ popri svojich učiteľských povinnostiach. Koordinuje projekty Erasmus+ zamerané na odborné stáže a školské partnerstvá s organizáciami v Európe za účelom rozvoja zručností, jazykových kompetencií a celkovej osobnosti mladých ľudí. Podporuje nadaných a aktívnych študentov pri príprave projektov a rozvíjaní vlastných nápadov. Manažuje aktivity zamerané na podporu myšlienok Európskej únie.

Ing. VLASTA PÚCHOVSKÁ. Bola svedkom mnohých emotívnych situácií, keď sa slovenskí študenti tešili z medailí v súťažiach a olympiádach doma i v zahraničí. Svojím spôsobom má na týchto radostných chvíľach aj ona svoj podiel, pretože sa zaslúžila o vytvorenie systému vedomostných súťaží. Ing. VLASTA PÚCHOVSKÁ je vedúcou odboru podpory smerovania mládeže v Štátnom inštitúte odborného vzdelávania v Bratislave. Tridsať rokov je predsedníčkou celoštátnej odbornej komisie Stredoškolská odborná činnosť (SOČ) a členkou celoštátnych komisií vedomostných súťaží. Je spoluautorkou viacerých odborných publikácií a metodických príručiek, autorkou  článkov v časopisoch. Je školiteľkou učiteľov pracujúcich s talentami. Podieľala sa na tvorbe národného projektu podpory práce s talentami.

Hlasovanie je spustené na www.slovenkaroka.sk

Hlasovať môžete od 17. februára 2020 od 12.00 h do 28. augusta 2020 do 10.00 h prostredníctvom SMS na číslo 7504 v tvare SR1–28; kupónmi z týždenníka Slovenka alebo on-line na www.slovenkaroka.sk/ hlasovanie. Cena SMS je 1 euro s DPH., službu zabezpečuje spoločnosť MegaVox, s.r.o. Príklad hlasovania formou SMS: Ak chcete dať hlas nominantke číslo 1, pošlite SMS v tvare: SR (medzera) číslo kandidátky na číslo 7504.

Hlasujte za svoju favoritku a vyhrajte exkluzívny dovolenkový pobyt pre 2 osoby v Ománe od CK Hydrotour.

Možnosť čerpania dovolenkového pobytu v Ománe v priebehu dvoch rokov.

- - Inzercia - -