Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nominantky v ankete Slovenka roka 2020 v kategórií zdravotníctvo

apríl 12, 2020 - 17:26
Mená víťazok prestížnej ankety Slovenka roka 2020 sa dozvieme počas slávnostného galavečera v historickej budove Slovenského národného divadla a v priamom prenose RTVS 30. augusta 2020. Laureátky vám budeme postupne predstavovať po jednotlivých kategóriách. Pokračujeme s dámami z kategórie zdravotníctvo.
Foto: 

Ich poslaním je pomáhať. Na rôznych frontoch, v rôznych prostrediach, rôznym spôsobom. ZDRAVOTNÍCTVO je v našej ankete už tradične silno obsadenou kategóriou. Aj tohto roku sú v nej nominované štyri dámy.

Predstavujeme vám laureátky v kategórií zdravotníctvo:

Bc. ADELA OLŠAVSKÁ. Vždy, keď sa po úspešne odvedenom pôrode narodí zdravé dieťa, je to veľká radosť. Bc. ADELA OLŠAVSKÁ, vedúca sestra na Gynekologicko-pôrodníckej klinike v Nemocnici Košice-Šaca je šťastná, že už dlhé roky môže byť súčasťou tejto radosti. Ako pôrodná asistentka pôsobí už od roku 1976,  aktívne sa podieľa na zavádzaní nových metód starostlivosti v pôrodnej asistencii a ochotne odovzdáva odborné vedomosti a skúsenosti mladším kolegyniam. 

Doc. MUDr. KATARÍNA BABINSKÁ, PhD., MSc. „Ocenenie za pracovné úspechy je príjemné, úspech však nikdy nebol mojou métou. Za svoju povinnosť som vždy považovala robiť si prácu disciplinovane, zodpovedne a svedomito,“ tvrdí Doc. MUDr. KATARÍNA BABINSKÁ, PhD., MSc. z Akademického centra výskumu autizmu Fyziologického ústavu Lekárskej fakulty UK v Bratislave. Je súčasťou tímu, ktorý sa zaoberá výskumom autizmu. Sústreďuje sa najmä na tráviace a výživové problémy osôb s autizmom. Jej pedagogická práca zahŕňa výučbu fyziológie a výživy človeka. V súčasnosti s kolegami zavádza nové formy štúdia medicíny na LFUK, ktoré  zvyšujú zručnosti a pripravenosť medikov pre prax.  

Mgr. MÁRIA TÓTHOVÁ ŠIMČÁKOVÁ. „Každé dieťa, ktorému som pomohla, každý rodič, čo si poradil s výchovou dieťaťa, to sú malé, ale dôležité úspechy, pre ktoré ma práca detskej psychologičky aj po dvadsiatich siedmich rokoch baví a napĺňa,“ vyznáva sa Mgr. MÁRIA TÓTHOVÁ ŠIMČÁKOVÁ, detská psychologička. Už 27 rokov pracuje s deťmi aj celými rodinami, s učiteľmi a so školskými kolektívmi. Je členkou Rady pre reklamu ako odborníčka na problematiku reklamy so zameraním na deti. Lektoruje a je autorkou mnohých programov pre deti a mládež, vedie internetové poradne, napísala niekoľko kníh. Verejnosť ju spoznala vďaka účinkovaniu v relácii Pestúnka televízie Markíza.

MUDr. ELENA ŽIGOVÁ. „V práci so seniormi nachádzam zdroj pokory, trpezlivosti a akceptácie mnohých prirodzených vecí. Seniori ešte aj v chorobe vidia veci jasnejšie, než by ste predpokladali, vycítia váš záujem, akceptujúcu láskavosť a odplácajú sa vám svojou dôverou.“ Takto hovorí o svojej práci MUDr. ELENA ŽIGOVÁ, ktorá je priekopníčkou v gerontopsychiatrii na Slovensku. Od roku 1972 pracuje v Psychiatrickej nemocnici v Pezinku a pred viac ako tridsiatimi rokmi sa natrvalo upísala  gerontopsychiatrii. Ako dlhoročná súdna znalkyňa a predsedajúca odbornej sekcii súdnej psychiatrie prichádza do kontaktu aj s poručiteľskými spormi často po smrti seniorov a táto problematika jej zvlášť leží na srdci. Popri množstve práce v bežnej praxi aj prednáša, publikuje a učí.

Hlasovanie je spustené na www.slovenkaroka.sk

Hlasovať môžete od 17. februára 2020 od 12.00 h do 28. augusta 2020 do 10.00 h prostredníctvom SMS na číslo 7504 v tvare SR1–28; kupónmi z týždenníka Slovenka alebo on-line na www.slovenkaroka.sk/ hlasovanie. Cena SMS je 1 euro s DPH., službu zabezpečuje spoločnosť MegaVox, s.r.o. Príklad hlasovania formou SMS: Ak chcete dať hlas nominantke číslo 1, pošlite SMS v tvare: SR (medzera) číslo kandidátky na číslo 7504.

Hlasujte za svoju favoritku a vyhrajte exkluzívny dovolenkový pobyt pre 2 osoby v Ománe od CK Hydrotour.

Možnosť čerpania dovolenkového pobytu v Ománe v priebehu dvoch rokov.

- - Inzercia - -