Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nominantky v ankete Slovenka roka 2020 v kategórií šport

apríl 13, 2020 - 14:06
Mená víťazok prestížnej ankety Slovenka roka 2020 sa dozvieme počas slávnostného galavečera v historickej budove Slovenského národného divadla a v priamom prenose RTVS 30. augusta 2020. Laureátky vám budeme postupne predstavovať po jednotlivých kategóriách. Pokračujeme s dámami z kategórie šport.
Foto: 

Športovci celého sveta prežívajú v tomto období rovnaké pocity. Odpadli im tréningy v telocvičniach, mnohí sú sklamaní z toho, že roky a mesiace príprav na letné olympijské hry nebudú môcť zužitkovať v čase, s ktorým počítali. Zdravie je však dôležitejšie a získaný čas môže byť aj šancou. 

Predstavujeme vám laureátky v kategórií šport:

BARBORA MOKOŠOVÁ. Patrí k tým slovenským športovcom, ktorí majú účasť na najbližších letných olympijských hrách už istú. Svojimi výsledkami si ju vybojovala na jeseň minulého roka na majstrovstvách sveta v Stuttgarte. To, že sa termín tohtoročných Letných olympijských hier v Tokiu pre pandémiu koronavírusu posúva, pre slovenskú reprezentantku v športovej gymnastike BARBORU MOKOŠOVÚ znamená, že sa bude môcť na svoju druhú olympiádu v kariére dôkladnejšie pripraviť. Reprezentovala v disciplíne viacboj na letnej olympiáde 2016 v Rio de Janeiro. Je víťazkou svetového pohára World Challange Cup na bradlách 2018, medailistka svetových pohárov. Na majstrovstvách sveta v Stuttgarte v minulom roku si svojimi výsledkami vybojovala účasť na tohtoročných Olympijských hrách v Tokiu.  

 Mgr. NAĎA BENDOVÁ. „Víťazstvá a medaily mojich zverencov sú pre mňa odmenou a je jedno, či to je prvenstvo na majstrovstvách Európy do 23 rokov alebo tituly majstrov a majsteriek Bratislavy našich detí,“ hovorí Mgr. NAĎA BENDOVÁ, trénerka Športového centra polície. Ako trénerka má dlhoročnú prax v oblasti dojčenského plávania, športovej predprípravy, základného, špeciálneho aj vrcholového tréningu v atletike. V súčasnosti je zodpovedná za prípravu nášho úspešného reprezentanta, šprintéra Jána Volka. Pred dvomi rokmi spoluzakladala NAŠU športovú akadémiu, ktorá má dnes 180 členov od trojročných detí až po vrcholových športovcov.

 Mgr. HELENA KAŠICKÁ. Členka Tanečného klubu Ellegance Košice Mgr. HELENA KAŠICKÁ sa venuje tancu na vozíku a vybojovala mnoho medailových umiestnení aj na najvyšších svetových súťažiach. „Tancu vďačím za to, že som videla úžasné miesta, mala možnosť byť najlepšia na svete a zažiť tie úžasné pocity hrdosti a vďačnosti, keď znie hymna mojej krajiny,“ hovorí. Tancu na vozíčku sa venuje od roku 2006 a vybojovala mnoho medailových umiestnení, aj na najvyšších svetových súťažiach. Jej veľkým úspechom sú  tri zlaté medaily z minuloročných Majstrovstiev sveta v para tanečnom športe v Bonne. Dve získala v pároch a jednu v individuálnej súťaži. 

Hlasovanie je spustené na www.slovenkaroka.sk

Hlasovať môžete od 17. februára 2020 od 12.00 h do 28. augusta 2020 do 10.00 h prostredníctvom SMS na číslo 7504 v tvare SR1–28; kupónmi z týždenníka Slovenka alebo on-line na www.slovenkaroka.sk/ hlasovanie. Cena SMS je 1 euro s DPH., službu zabezpečuje spoločnosť MegaVox, s.r.o. Príklad hlasovania formou SMS: Ak chcete dať hlas nominantke číslo 1, pošlite SMS v tvare: SR (medzera) číslo kandidátky na číslo 7504.

Hlasujte za svoju favoritku a vyhrajte exkluzívny dovolenkový pobyt pre 2 osoby v Ománe od CK Hydrotour.

Možnosť čerpania dovolenkového pobytu v Ománe v priebehu dvoch rokov.


- - Inzercia - -