Dnes je utorok, 01.december 2020, meniny má: Edmund
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rodina Bučkovcov nezaľáha ani v karanténe

apríl 27, 2020 - 07:45
V umeleckých rodinách je krásne pobudnúť na návšteve..často sa dozviete informácie o ktorým ste pred tým vôbec netušili a o kvalitnú zábavu je postarané. Zaujímalo nás ako trávia čas keď sa nemôžu naplno profesionálne realizovať tak ako sú zvyknutí?
Adriena Bartošová - hudobníčka, speváčka. pegagogička VŠMU
"Zo mňa sa stal hlavný zásobovač domácnosti. Nakupujem, varím, upratujem, ale čo je hlavné, mám viac času sa venovať tvorbe. Práve dokončujem materiál na nový album a dúfam, že sa čoskoro dostanem do štúdia. Naďalej sa snažím aj o vyučovanie dištančnou formou, takže mám stále kontakt so študentmi. Každá vychádzka do prírody s našou Vendy (rodinný psík) ale i bez nej, v samote, je pre mňa malým sviatkom. "
Štefan Bučko - herec SND, pedagóg na VŠMU: 
"Získal som neplánovane veľký čas na koncentrované dokončenie práce pre školu. Popri tom som nahral zopár poetických videí pre SND a naďalej vyučujem študentov prostredníctvom internetových vymožeností. Až teraz si uvedomujem, aké je to vzácne mať osobný kontakt s človekom."
Andrea Bučko - hudobníčka, speváčka, divadelná režisérka: "Počas karantény som ostala "zaseknutá" v byte u rodičov v Bratislave, nakoľko môj druhý domov je vo Viedni, kam sa teraz veľmi ťažko dá dostať. Je to veľmi milé v tom, že už dlho sme nemali toľko času na seba. Priestor porozprávať sa, hrať spolu Scrabble a rôzne iné hry.  Trochu mi to pripomenulo detské časy. Keďže máme psíka, vďaka nemu veľa času trávime aj v prírode. Obe s mamou teraz veľa tvoríme, takže sa občas predbiehame v tom, ktorá si rezervuje obývačku s klavírom, ja mám šťastie, že som veľa piesní z pripravovaného albumu s mojou drahou kamarátkou herečkou Dominikou Kavaschovou, stihla dorobiť v štúdiu už pred karanténou. Momentálne na diaľku komunikujem so zvukárom, ktorý album mixuje, Dominika vymýšľa nové texty a ostávame v tvorivom móde. Nevieme sa dočkať momentu, keď budú ďalšie skladby pripravené na prezentáciu. Keď k tomu prirátam práce na jednej audioknihe a prípravy online hodín hlasových techník "Spievaj doma", tak ani nemám pocit, že žijem v nejakej karanténe, lebo stále je toho veľa čo robiť a som za do vďačná. Toto obdobie však aj veľa mení v mojom nazeraní na priority. Hoci je ťažké v mnohých ohľadoch, prináša aj veľa pozitív a možnosti na vnútorný rast. Je krásne pozorovať ako sa ľudia vieme vynájsť v takýchto situáciach."
Ukážka z tvorby Andrei Bučko a Dominiky Kavaschovej, pieseň Neviditeľná žena:

Andrea Bučko & Dominika Kavaschová - NEVIDITEĽNÁ ŽENA

- - Inzercia - -