Dnes je streda, 25.november 2020, meniny má: Katarína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

AKTUÁLNE: Odporúčania Úradu vlády občanom pred cestou na Slovensko

máj 24, 2020 - 07:00
Občania, ktorí sa chcú po návrate na Slovensko vyhnúť štátnej karanténe, by mali pred vycestovaním sledovať stránku korona.gov.sk.

Dozvedia sa na nej, či je aplikácia eKaranténa funkčná. Agentúru SITA o tom informoval v mene Úradu vlády SR člen permanentného krízového štábu zodpovedný za oblasť IT Ján Bučkuliak. Úrad vlády upozorňuje občanov, že ak sa na stránke táto informácia nenachádza, mali by zvážiť cestu na Slovensko, pretože vo viacerých prípadoch stále platí povinná štátna karanténa. Aplikácia eKaranténa aktuálne nie je v prevádzke, čaká na jej schválenie zo strany Apple a Google.

„Úrad vlády SR a permanentný krízový štáb od utorka tohto týždňa jasne komunikovali, že aj v prípade, ak by už bola aplikácia funkčná, ešte pred cestou je potrebné zaregistrovať sa na uvedenej stránke vyplnením formulára, stiahnuť aplikáciu a aktivovať ju,“ vysvetlil Bučkuliak.

Hneď ako dôjde k schváleniu aplikácie, bude o tom úrad vlády verejnosť informovať. Informácia bude tiež zverejnená na stránke korona.gov.sk.

Aktuálne platné opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR sú dostupné na webovej stránke http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/navrh_chytra_a_statna_karantena_22...

- - Inzercia - -