Dnes je streda, 25.november 2020, meniny má: Katarína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Najúspešnejší slovenský motivátor Andy Winson: Ako prežíva karanténu? (časť 2.)

máj 26, 2020 - 18:00
Je vyštudovaný pedagóg a tréner, ktorý sa už viac ako 20 rokov zaoberá ľudskou mysľou, dosahovaním výnimočných výsledkov a trénovaním ľudského potenciálu. Pomáha ľuďom, aby boli šťastnejší, úspešnejší a spokojnejší. Na istý čas však musel zo svojich aktivít upustiť. Ako celú situáciu zvláda?

Andy, presne 10. marca sa zatvorili brány škôlok a škôl. Nik nevedel, na ako dlho. Spomínate si na Vaše bezprostredné pocity, prípadne individuálne predikcie? 

Spomínam si na to veľmi dobre, pretože som sledoval situáciu v zahraničí. Dokonca som aj privítal, že sa naša vláda rozhodla konať pomerne razantným spôsobom, čo ako môžeme dnes vidieť prinieslo svoje ovocie. V rodine sme si povedali, že je to príležitosť byť viac spolu v prírode a odsťahovali sme sa na chatu. Určitým spôsobom sa nám splnil sen, keďže už viac rokov sme hovorili o tom, že by sme mohli byť počas školského roka celý čas v blízkosti prírody, no nikdy sme sa k tomu neodhodlali.

Ako ste napokon s deťmi (s)trávili takmer tri mesiace trvajúcu karanténu?

Strávili sme ju ako väčšina rodičov. Doobeda sme boli učitelia a poobede rodičia. Siahli sme si na svoju kreativitu ale aj trpezlivosť. Museli sme zintenzívniť a zlepšiť vzájomnú komunikáciu a ešte viac sa zaujímať o potreby jednotlivých členov rodiny. Celý čas sme boli v prírode, takže nám to veľmi všetkým prospelo.

Od prvého júna, presne na sviatok MDD, sa opäť otvárajú škôlky a školy, no iba pre vybrané vekové kategórie detí. Posielate do školského zariadenia aj to Vaše alebo si ho nechávate doma?

Máme 8 ročného a aj 15 ročného syna. Zvažovali sme, že by sme toho mladšieho do škôly nedali, keďže starší zostáva doma. Aby to bolo spravodlivé. Nakoniec sme sa spoločne zhodli, že do školy pôjde. Je prvákom a zároveň väčšina jeho spolužiakov do školy nastúpi.

Ako vnímajú súčasnú situáciu Vaše deti?

Vnímajú ju ako úžasné obdobie. Mohli byť viac na počítačoch, najmä v tej prvej fáze, keď ešte nikto poriadne nevedel, akú skutočnú tendeciu bude pandémia mať a nemohli sa fyzicky s nikým stretávať.

Čochvíľa tu máme leto a letné prázdniny. Prezradíte nám niečo z Vašich rodinných plánov?

Leto plánujeme byť čo najviac v prírode a spolu. Neriešime však momentálne, kde budeme cestovať. Stačí sa popozerať okolo seba, veď na Slovensku je množstvo nádherných miest na oddych. Určite vieme, že budeme čo najviac pohromade.

Andyho sme pred pár týždňami privítali aj v našom štúdiu. Takto odpovedal na naše zvedavé otázky:

- - Inzercia - -