Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Cestovanie po pandémií

jún 07, 2020 - 14:00
S uvoľňovaním pravidiel prichádza aj túžba po cestovaní. Koľké miesta ste si počas karantény predstavovali? Ako radi by ste ich navštívili, ukázali svojim deťom alebo zažili romantický víkend s mužom.. Ako bude cestovanie vyzerať a na aké zmeny sa musíme pripraviť?
Foto: 

Ubytovacie zariadenia

V súčasnosti badáme zvýšenú intenzitu upratovania a hĺbkového čistenia izieb. Veľké siete hotelov pristúpili aj k pravidelnej dezinfekcii, ktorú predtým vykonávali zriedkavejšie. Každý hotel či iné zariadenie sa bude snažiť o to, aby sa jeho hostia cítili bezpečne a nemali obavy zo žiadnej nákazy. Ďalšou novinkou bude automatizácia služieb, ktoré vykonávali zamestnanci. Teraz bude viac možností v elektronickej podobe. Napr. Check in, check out, automatické otváranie dverí a pod. Hotely sa budú snažiť o to, aby sa minimalizoval osobný kontakt. Hosťom dajú k dispozícií zadarmo rúška a jednorázové rukavice.

Letecká doprava

Tisíce lietadiel stálo dlhé týždne na zemi, niektoré aerolínie museli prepustiť desaťtisíce zamestnancov. Generálny riaditeľ jednej z najväčších leteckých spoločností Delta airlines povedal, že minimálne 3 roky potrvá, kým sa situácia dostane do pôvodného stavu. Veľa záleží aj od toho ako sa k cestovaniu postavia samotní klienti. Či budú chcieť lietať a nebudú sa báť sadnúť do lietadla. Univerzálne pravidlá zatiaľ zadefinované nie sú, každá letecká spoločnosť má svoje vlastné. Zahŕňajú zväčša nosenie rúška a dlhšie kontroly pred nástupom do lietadla. Niekde je nutné preukázať aj negatívny test na koronu. Hovorí sa aj o tzv. COVID-PASS, ktorý by slúžil ako certifikát o zdravotnom stave cestujúceho. Zatiaľ v platnosti nie je. Momentálne sa dá otestovať na COVID - 19 aj na medzinárodnom letisku Swechat za 190 eur a výsledok testu bude známy do 2 až 3 hodín. Využívajú ho najmä ľudia z business tried keď ho potrebujú predložiť v práci. Odporúčame vám pozrieť si pozorne podmienky leteckej spoločnosti pri kúpe letenky v tomto období.

Cestovateľské fakty:

  • Slovenské letiská zostávajú pre osobnú komerčnú prepravu zatvorené minimálne do 28. mája
  • Aerolinky v Európe už začínajú opäť lietať: Wizz Air lieta od 1. mája, Ryanair štartuje od 1. júla
  • Viaceré európske krajiny uvoľňujú opatrenia, destinácie ako Grécko, Turecko či Chorvátsko sa otvoria pre turistov už v lete 2020
  • Malta plánuje otvoriť cestovné koridory pre 9 krajín vrátane Slovenska
  • Viaceré európske krajiny uvoľňujú opatrenia, destinácie ako Grécko, Turecko či Chorvátsko sa otvoria pre turistov už v lete 2020

Kam sa chystáte cez leto vy?

- - Inzercia - -