Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Od 18. júna sa SND opäť otvára pre divákov

jún 10, 2020 - 10:00
Slovenské národné divadlo (SND) sa od 18. júna opäť otvára pre divákov. Agentúru SITA o tom informovala Izabela Pažítková, tlačová tajomníčka SND.
Foto: 

Na budúci týždeň vo štvrtok 18. júna a v piatok 19. júna tak uvedie Činohra SND komédiu Tak sa na mňa prilepila a následne aj ďalšie predstavenia. Vstupenky budú v predaji len on-line. Divákov, ktorí namiesto vrátenia vstupného za zrušené predstavenia požiadali o voucher alebo majú k dispozícii darčekovú poukážku, žiada SND, aby poslali email na adresu [email protected].

„Po týždňoch bez vzácneho priameho kontaktu s divákmi Slovenské národné divadlo opäť otvára svoje brány. Napriek tomu, že pôvodne bolo ohlásené ukončenie sezóny, v SND urobili všetko pre to, aby ešte do divadelných prázdnin pripravili niekoľko zaujímavých a príťažlivých titulov pre divákov,“ informuje Pažítková. Na budúci týždeň vo štvrtok 18. júna a v piatok 19. júna uvedie Činohra SND komédiu Tak sa na mňa prilepila. V stredu 24. júna predstaví životný príbeh o „najhoršej speváčke na svete“ s titulom Je úžasná!, a v piatok 26. júna to bude čierna komédia na motívy poviedok Roalda Dahla Apartmán v hoteli Bristol.

Na aké predstavenia sa môžete tešiť?

Opera SND pripravila na sobotu 27. júna v historickej budove SND, koncert pod titulom Opäť spolu! Zaznejú tiež piesne ruských, českých a slovenských skladateľov – Čajkovského, Rachmaninova, Musorgského, Dvořáka, Smetanu, Suchoňa a Schneidera-Trnavského. A predstavia sa operní sólisti Jolana Fogašová, Terézia Kružliaková, Adriana Kučerová, Michal Lehotský, Peter Mikuláš, Sergej Tolstov s klavírnym sprievodom Branka Ladiča a Jozefa Katráka.

SND tiež informuje, že vstupenky budú v predaji len on-line. „Tých divákov, ktorí namiesto vrátenia vstupného za zrušené predstavenia požiadali o voucher alebo majú k dispozícii darčekovú poukážku, prosí SND napísať na e-mailovú adresu: [email protected],“ uvádza Pažítková.

- - Inzercia - -