Dnes je streda, 07.december 2022, meniny má: Ambróz
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Vernisáž výstavy obrazov k ankete Slovenka roka 2020

jún 11, 2020 - 11:00
Stretnutie šarmantných, talentovaných a pracovitých žien prebehlo 10. júna na vernisáži obrazov fotografky Ivany Oreškovej v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave. Nominantky si svoje fotografie vo forme obrazov prevzali ako darček. Mení víťazok prestížnej ankety Slovenka roka 2020 sa dozvieme počas slávnostného galavečera v historickej budove Slovenského národného divadla a v priamom prenose RTVS 30. augusta 2020.
Foto: 

V ankete Slovenka roka vám prinášame príbehy výnimočných žien. Žien, ktoré majú za sebou pracovné úspechy u nás na Slovensku, aj v zahraničí a zaslúžia si vzdať aj týmto spôsobom hold. Skĺbiť rodinu, domácnosť a kariéru rieši dennodenne každá z nás. A anketa Slovenka roka veľmi rada vyzdvihuje ženy, ktoré sú vo svojich oboroch úspešné a dosiahli to ďaleko na základe svojej pracovitosti a húževnatosti. 

Vernisáž výstavy obrazov k ankete Slovenka roka 2020

Autor: 
Tomáš Hanzlík

Ďakujeme vám dámy, že sa môžeme navzájom inšpirovať

"Pri čítaní príbehov laureátiek narážame na skutočnosť ako boli v zahraniči ohodnotené a u nás na Slovensku o tom nikto nevedel. Často krát sa jedná o obrovské úspechy. Hlavným poslaním nášho vydavateľstva je prezentácia týchto šikovných dám, aby ich príbehy motivovali nás ostatné a boli nám inšpiráciou." vysvetľuje riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková

Dámam prišiel vzdať úctu aj predseda Národnej rady SR Boris Kollár: "Máme byť na Slovensku na čo pyšní. My muži sme hrdí aj na vás ženy, dosahujete naozaj nádherné výsledky. Teší ma, že existujú periodiká, ktoré sa venujú podobným témam, ako týždenník Slovenka, ktorý to robí už 72 rokov.  Naše korene si musíme pripomínať a vážiť si ich. Medzi navrhovanými nominantkami je aj dáma z prvej línie a som naozaj nesmierne vďačný, že máme v našej krásnej krajine tak šikovné a schopné ženy."

Umelecká fotografka Ivona Orešková je so slovenkou roka od samého začiatku. "Znovu to bol úžasný ročník silný na fantastické dámy. Fotiť sme stihli tesne pred vypuknutím korony v nádherným priestoroch zámockého hotela Galicia Nueva. Fotila som dámy v jedenástich ročníkoch ankety, takže pre mňa je Slovenka roka srdcová záležitosť. Vždy sa teším na tím ľudí s ktorými na tomto projekte spolupracujem a na naše spoločné výsledky. Snažila som sa dámam dodať pri fotení istotu a odhadnúť ich osobnosť tak, aby som ich netlačila do pózy. Napr. Kamila Magálová sa veľmi hodila k nádhernému zrkadlu. Verím, že sú s výslednými obrazmi spokojné, reakcie sú zatiaľ veľmi pozitívne."

Ivana Orešková na fotke vpravo.

O hudobný sprievod večera sa postarala klavíristka Silvia Victoria Regia a okrem ďalších skladieb premiérovo zahrala aj jej autorskú skladbu Fantázia pre klavír d mol Magnifica. 

Z video príhovoru nás pozdravila absolútna Slovenka roka 2019 Andrea Gontkovičová: "Anketa Slovenka roka je celospoločenskou oslavou práce  a úspechov rôznych žien. Pre každú nominantku je to príležitosť osobne lepšie spoznať profesionálky z rôznych oblastí. Pochopiť ich radosti, starosti, čím si dennodenne prechádza. Prajem vám, aby ste si užili svoju nomináciu pretože to je potvrdenie skuročnosti, že ste dosiahli niečo výnimočné. Máte pred sebou krásnu cestu, od dnešného dňa až po slávnostné vyhlásenie výsledkov. Je to cesta plná nezabudnuteľných zážitkov."

Medzi nominantkami v kategórií umenie a kultúra je aj herečka Činohry Slovenského národného divadla Kamila Magálová: "Je pre mňa pocta byť medzi nominovanými dámami. Anketa Slovenka roka je úžasný projekt na zviditeľnenie šikovných žien, ktorých máme na Slovensku neúrekom. Máme to oveľa ťažšie ako muži. Zvládnúť dobre profesiu, rodinu a domácnosť..to nie je vôbec jednoduché."

Každá výstava má svojho kurátora a umeleckú stránku fotografii si pozrel aj výtvarník Achilleas Sdoukos: "Ako už spomínala p. Reháková v príhovore,  v dnešnej dobe je veľmi dôležité šíriť pozitívne informácie. Anketa Slovenka roka spadá pod krásne spoločenské udalosti, ktoré vyzdvihujú pozitívne vlastnosti a intelekt a tým dodáva energiu aj nám ostatným. Pre nás mužov ste vy ženy ako nežnejšie pokolenie nesmierne inšpiratívne, ako viete byť líderkami v tom čo robíte a zároveň sa realizovať aj vo vašich domovoch. Vnímam to ako obdivuhodnú prácu navyše. Charakterové črty nominantiek sú krásne na portrétoch vykreslené. Laureátky motivujú nás všetkých aby sme prácu, ktorú milujeme robili zodpovedne a stále lepšie."

Nominantky ankety Slovenka roka 2020 pri svojich obrazoch:

Ďakujeme spoluorganizátorom RTVS, Slovenskému národnému divadlu a partnerom bez ktorých by Slovenka roka nemohla vzniknúť

Keďže k výnimočným ženám patrí výnimočné víno, nominantky a hostia si pochutnali na ovocných a hroznových vínach známej značky Pereg.

Tešíme sa na vás na slávnostnom galavečeri 30. augusta v historickej budove SND v Bratislave a v priamom prenose RTVS

- - Inzercia - -