Dnes je utorok, 01.december 2020, meniny má: Edmund
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Výborná správa pre fanúšikov kapely IMT Smile!

jún 16, 2020 - 12:00
Slovenská skupina IMT Smile vydáva dnes výberovku Život IMT Smile 1998-2020. Novinka pozostávajúca z dvoch nosičov a 34 skladieb mapuje 22 rokov života kapely.

„Je to 22 rokov IMT Smile, 22 rokov rôznych piesní, rôznych albumov. Na každé obdobie, na každý rok spomínam rád, pretože mali svoje čaro. Som rád, že sa nám podarilo urobiť výber, ktorý pozostáva z bezmála 40 piesní. Sú tam piesne zo všetkých našich albumov aj z môjho sólového albumu a tiež skladby, ktoré na albumoch IMT Smile nevyšli. Mám na mysli pesničky Hej Sokoly! k filmu Čiara alebo Príliš osobná známosť, ktorú sme nahrali spoločne s Nikol Štíbrovou. Aj tie sa nachádzajú na našej výberovke,“ priblížil frontman kapely Ivan Tásler.

Okrem klasických verzií skladieb nájdu fanúšikovia a fanúšičky na dvojalbume aj niekoľko piesní v ich live podobe. „Najmä tie, ktoré sú známejšie koncertnými ako originálnymi verziami, napríklad Niekto ako kráľ, ktorá sa prelína do piesne A ja taka dzivočka.V tejto podobe nebola nahratá na klasickom albume, ale našim fanúšikom je dobre známa práve v tejto live verzii, preto som ju zaradil na výberovku. Aj skladba Bez podmienky je tam vo verzii, ktorá vyšla len v rámci kompilácie Komplet Box, teraz vychádza dokonca po prvý raz v digitálnej podobe,“ uviedol Tásler.

O artwork novinky sa postaral výtvarník Viktor Frešo.

IMT smile a ich veľký hit Viac:

Ivan Tasler, I.M.T. Smile - Viac

Zdroj foto: Facebook IMT Smile

- - Inzercia - -