Dnes je utorok, 01.december 2020, meniny má: Edmund
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prvý koncert po karanténe! Už zajtra sa v Žiline predstaví známa slovenská kapela!

jún 18, 2020 - 12:00
Slovenská skupina Komajota odohrá v piatok 19. júna koncert v žilinskom Smer Klube 77. Bude to prvé vystúpenie kapely po karanténe spôsobenej šírením koronavírusu.

V čase pandémie absolvovali mladí hudobníci len dva online koncerty, teraz sa tešia, že budú môcť stretnúť svojich fanúšikov a fanúšičky naživo. „Sme veľmi radi, že sa môžeme vrátiť na pódium a do klubu, kde sme už zažili zopár pekných koncertov. V 15-ročnej histórii kapely sme nezažili takéto obdobie, keď sa nedalo hrať. Dúfajme, že sa všetko vráti čo najskôr do normálnych koľají,“ vyznal sa líder kapely Martin Husovský.

Pätnásť rokov na hudobnej scéne!

Komajota tento rok zároveň oslavuje 15 rokov na scéne. Pre pandémiu však hudobníci museli presunúť výročné turné na jeseň. „Je to veľmi pekné výročie a naozaj sme sa veľmi tešili na tieto koncerty. Už sme aj skúšali, pripravili nový program, tak si to chceme dať v premiére na jeseň, lebo by bola škoda mať rok ticha,“ poznamenal spevák, ktorý sa popri pôsobení v Komajote venuje i tvorbe hudby pre divadlá. Tie však pre šírenie koronavírusu svoju činnosť pozastavili, a tak v rámci karantény v ostatných mesiacoch pracoval len na nových skladbách pre kapelu. „Vyzerá to tak, že pomaly začneme s Komajotou chystať, ak nie album, tak určite nejaký singel, pretože je tam dosť adeptov, ktorí sú vážnejší, než aby skončili ako demáče v telefóne," podotkol.

Komajota a ich veľký hit Ráno v novinách:

Komajota - Rano v novinach

Zdroj foto: Facebook Komajota

- - Inzercia - -