Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Aký program vymyslieť pre deti počas leta?

jún 28, 2020 - 14:00
Aj keď leto 2020 nie je tento rok také, na aké sme zvyknutí, aj napriek tomu musia rodičia riešiť, čo budú robiť so svojimi ratolesťami. Leto má byť nepochybne plné zážitkov. Lenže dva mesiace sú dlhá doba a rodičia väčšinou nemôžu stráviť s deťmi celé prázdniny.
Foto: 

Detské denné tábory sú preto vítaným riešením. Deti sú pod dozorom dospelých, o program, ale aj stravovanie majú postarané. Volis Academy, jazyková škola v Bratislave má s detskými tábormi dlhoročné skúsenosti. V priebehu roka organizuje kurzy angličtiny, kurzy nemčiny, ale aj ďalších jazykov pre mládež aj dospelých. Navštevujú ju študenti, ktorí potrebujú doučovanie angličtinyale aj prípravu na maturitu.

Počas letných prázdnin Volis Academy organizuje jazykové detské denné tábory v Bratislave a pobytové týždenné jazykové tábory v rekreačnom stredisku Prašník. Predstava, že deti sa aj počas prázdnin učia môže niekoho zaujať, iného odradiť.

Dokážu sa deti počas horúcich letných dní sústrediť a sú ochotné sa učiť?

„Deti k učeniu nenútime. Atmosféru počas celého dňa udržujeme prázdninovú, uvoľnenú a hravú. Doobeda sa deti učia, avšak v prostredí, ktoré sa nepodobá školskému, u nás nie sú lavice ako na našich školách. V triede je málo detí, učitelia sú priateľskí, a navyše deti si s nimi tykajú, nepociťujete bariéru katedry a lavice,“ vysvetľuje Peter Lisý, konateľ jazykovej školy.

„Deti sú uvoľnené, učenie prebieha hravou formou. Používame Volis metódu pre deti, ktorá je vytvorená špeciálne pre tento vek detí. Lektori sú špeciálne školení na prácu s deťmi v tomto veku.”

Denný jazykový tábor v Bratislave

Aktivity v dennom jazykovom tábore priamo v centre Bratislavy sú rozdelené na interiérové a exteriérové. Medzi obľúbené aktivity vo vnútri patria súťaže, počas ktorých si deti cibria slovnú zásobu, ktorú v daný deň získali. Popoludnie patrí činnostiam mimo jazykovej školy, obľúbené sú najmä laser game aréna, virtuálna realita, bowling alebo lanoland.

V jednej skupine je maximálne osem detí na jedného pedagogického pracovníka. „Náš tábor navštevujú deti od 7 do 14 rokov. Drvivá väčšina z nich k nám chodí opakovane,“ objasňuje Peter Lisý. Lektori prechádzajú špeciálnym školením, tak aby vedeli učiť angličtinu deti v tomto  veku, ale aj aby vedeli pre nich zábavným spôsobom odprezentovať program, ktorý pripravujeme.

Tábor v prírode neďaleko Bratislavy

Týždenný jazykový tábor Volis Academy už roky organizuje v rekreačnom stredisku Prašník.

„Máme s ním dobré skúsenosti, boli sme tu už viackrát. Stredisko je špeciálne postavené pre deti, aby mohli tráviť leto v lone prírody a zároveň nie ďaleko od civilizácie. Miesto disponuje športoviskami, bazénom, veľkou lúkou, futbalovým ihriskom. Zároveň máme k dispozícii učebne, kde majú deti doobeda vyučovanie,“ hovorí Peter Lisý. Nemenej dôležitá je podľa neho aj skutočnosť, že Prašník je len hodinu cesty od Bratislavy.

Na mobily treba zabudnúť

„Máme takú skúsenosť, že mobily deťom neprospievajú, aby ich denno-denne používali v tábore. Preto po dohode s rodičmi, deti pri registrácii mobily odovzdajú lektorom, a každý deň ich dostanú na určitý čas, ktorý je špecificky vymedzený,“ objasňuje Peter Lisý. V tom čase môžu zavolať domov, alebo sa hrať, alebo napísať kamarátom esemesku. „Máme s tým dobré skúsenosti, a oceňujú to aj rodičia,“ dodáva konateľ jazykovej školy Volis Academy. V konečnom dôsledku si určenú polhodinku naozaj užijú aj deti a celý deň sa môžu venovať programu a kamarátom, bez toho aby ich mobil otravoval a rozptyľoval.

Viac informácií nájdete na www.jazykove-prazdniny.sk

- - Inzercia - -