Dnes je sobota, 08.august 2020, meniny má: Oskar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Už nevie, čo so sebou? Kanye West opäť tvrdí, že kandiduje za prezidenta

júl 06, 2020 - 12:00
Americký rapper Kanye West opäť tvrdí, že kandiduje za prezidenta, čo by ho teoreticky postavilo proti mužovi, ktorého údajne obdivuje, súčasnému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Vyjadril sa tak prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, kde okrem iného napísal "Musíme uskutočniť americký sľub tým, že budeme veriť v Boha, zjednotíme svoje vízie a vybudujeme svoju budúcnosť". Podporu mu vyjadrili jeho manželka Kim Kardashian West a podnikateľ Elon Musk.

Podľa BBC však nie je isté, či West skutočne kandiduje. Zatiaľ sa zrejme na Federálnej volebnej komisii (FEC) nezaregistroval do novembrových volieb. Najbližšie meno, ktoré našli v databáze FEC, je kandidát menom "Kanye Deez Nutz West", ktorý sa zaregistroval v roku 2015 so Stranou zelených, svoju adresu uviedol ako "1977 Golddigger Avenue, Suite Yeezus" a dosiaľ zjavne nenazbieral žiadne finančné prostriedky.

Opakované ambície

Zároveň to tiež nie je prvý raz, čo 43-ročný West tvrdí, že sa uchádza o post v Bielom dome. Na udeľovaní 2015 MTV Video Music Awards oznámil, že v roku 2020 bude kandidovať za prezidenta, no vlani v novembri povedal, že sa to rozhodol odložiť a bude sa o prestížnu funkciu uchádzať až v roku 2024. Medzičasom tiež poznamenal, že zvažuje, že si pre kandidatúru zmení meno na "Christian Genius Billionaire Kanye West".

V sobotnom tweete neuviedol, či by mal kandidovať za nejakú politickú stranu, no v každom prípade postaviť sa proti niektorej z veľkých strán len štyri mesiace pred voľbami sa podľa BBC zdá nemožné. Ak by sa mal na hlasovacom lístku objaviť ako nezávislý kandidát, musel by získať istý počet podpisov a tiež sa do istého termínu registrovať v štátoch. Tento termín už pritom v niektorých štátoch uplynul, no West by mohol mať podľa BBC technicky šancu stihnúť to v mnohých ďalších.

Novembrové voľby by mali byť podľa očakávania súbojom medzi republikánskym prezidentom Trumpom a demokratom Joeom Bidenom.

Kanye West je jeden z najbohatších intepretov sveta:

Kanye West - Runaway (Video Version) ft. Pusha T

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -