Dnes je utorok, 04.august 2020, meniny má: Dominika, Dominik
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kam sa ísť kúpať v okolí Bratislavy?

júl 06, 2020 - 14:00
Teplomer ukazuje pravé letné teploty a mnohí z nás zatúžia po schladení. Kúpanie je aj príjemná činnosť ako zabaviť deti, naučiť ich plávať a stráviť príjemný deň s priateľmi. Knižky, bufety, opálené telá, zlepšenie kondičky, existuje veľa dôvodov na skok do vody a my vám ponúkame prehľad jazier v okolí Bratislavy.

Jazerá nachádzajúce sa v okolí Bratislavy:

  • Zlaté Piesky
  • Šutrovka v Ivanke pri Dunaji
  • Zelená voda v Moste pri Bratislave
  • Košariská v Dunajskej lužnej
  • Čunovské jazerá
  • Rusovské jazerá
  • Veľký a Malý Draždiak v Petržalke
  • Kuchajda

Zlaté Piesky je klasika. Každý Bratislavčan ich určite navštívil aj v detstve a teraz po rokoch prešli mnohými zmenami. Je na nich dostatok aktivít aj pre tých, ktorí sa neprišli kúpať. Rôzne vodné športy, v lete veľa diskoték, party, každoročne sa tu koná hip-hopový festival.

Šutrovka v Ivanke pri Dunaji je veľmi čisté štrkové jazero. Je tu aj jeden bufet a najlepšie je prísť autom. Keďže nie je priamo v Bratislave, je náročnejšie sa sem dopraviť. Chodia tam najmä ľudia z okolitých dedín.

Zelená voda v Moste pri Bratislave. Voda je tu hlboká a kalná a istú dobu sa tu vôbec nekúpalo, lebo tu boli sinice. Vstup do vody je strmý, ale zas je to výborné na skákanie.

Košariská v Dunajskej lužnej. Krásna čistá voda, pekné reštaurácie a bufety a parkovisko je to čo najviac láka návštevníkov Košarísk. A nachádza sa tu aj nudistická pláž. Veľké košariská sú však spoplatnené.

Čunovské jazerá sú dostatočne veľké a ľudia si tu dokážu nájsť súkromie. Vstup je zdarma avšak kúpanie je oficiálne zakázané. Chodieva tam aj autobus č. 91 spod mosta SNP. Parkovanie je tu totiž veľkým problémom.

Rusovské jazerá sa nachádzajú hneď vedľa hrádze, kde sa premávajú cyklisti a korčuliari. je tu aj nudistická pláž pre tých čo ju obľubujú. Neplatí sa tu žiadne vstupné a voda na okrajoch je plytká, čiže vstup je bezproblémový.

Veľký a malý Draždiak láka na kúpanie nielen petržalčanov. V okolí je dostatok miesta na parkovanie a vstup do vody je vhodný aj pre malé deti. Nachádzajú sa tam bufety, toalety, aj ihrisko pre deti takže cez prázdniny miesto ako stvorené na trávenie času. 

Kuchajda je opradená množstvom negatívnych príhod z minulosti, ako sú riasy a nebezpečenstvo utopenia. Má však výbornú polohu, hneď pri nákupnom centre, cvičí sa tu joga a to za každého počasia, dá sa zahrať volejbal či iné športové aktivity. Bufety sú ny výbornej úrovni, ich ponuka sa neobmedzuje iba na langoše a pivo.

Užite si leto, tak ako sa patrí!

- - Inzercia - -