Dnes je utorok, 01.december 2020, meniny má: Edmund
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip na výlet: Turisti sa môžu do Slovenského raja odviezť Letným turistickým busom

júl 12, 2020 - 10:00
Turistické destinácie na severe i na juhu Slovenského raja v mesiacoch júl a august prepojí už tradične Letný bus. Ten bude opäť premávať vďaka spolupráci s dopravnou spoločnosťou eurobus, a.s.

"Novinkou však je, že po množstve podnetov od turistov sa prevádzka Letného busu tento rok rozširuje okrem víkendov aj na celý pracovný týždeň," uviedol pre agentúru SITA Martin Pižem z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš s tým, že autobus bude vybavený aj špeciálnym cyklostojanom pre 14 bicyklov. Cyklostojan ako príves na prepravu bicyklov k Letnému busu kúpili v rámci projektu LAST MILE financovaný programom Interreg Europe.

Ďalšie detaily prepravy

Možnosť naložiť a vyložiť bicykel bude na zastávkach Spišská Nová Ves - autobusová stanica, Čingov - parkovisko, Hrabušice - obecný úrad, Kopanec sedlo, Dobšinská Ľadová Jaskyňa, Dobšinský kopec a Dedinky. Autobus s prívesom môžu využiť aj turisti, ktorí prídu vlakom, či už od Popradu alebo Košíc, ako spôsob prepravy z mesta priamo do národného parku. „Mesto Spišská Nová Ves neznáša žiadne náklady spojené s prevádzkou busu. Po ekonomickej stránke jeho prevádzku zastrešuje dopravca v plnej výške. Turistický bus je aktivitou našej OOCR Slovenský raj & Spiš, v spolupráci s dopravcom eurobus, a.s. Príves na bicykle nám dali do bezplatného užívania v spolupráci s Agentúrou na podporu regionálneho rozvoja, Košice, n.o.“ dodal Pižem.

Cenník prepravy Letným busom bude vychádzať zo štandardných taríf dopravcu eurobus, a.s. Grafikon spoja v zjednodušenej grafickej podobe môže verejnosť nájsť na: https://vraji.sk/wp-content/uploads/2020/06/grafikon_BUS-2020.jpg

- - Inzercia - -