Dnes je utorok, 01.december 2020, meniny má: Edmund
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

AKTUÁLNE: O znovuzavedení povinnej karantény sa zatiaľ neuvažuje

júl 23, 2020 - 10:00
Ministerstvo vnútra (MV) nateraz neuvažuje o znovuzavedení povinnej karantény. Informoval o tom tlačový odbor MV. Preferovaným riešením je podľa rezortu domáca izolácia do vykonania testu na COVID-19.

Ministerstvo tiež dodáva, že v prípade zhoršenia epidemiologickej situácie na Slovensku sa uprednostňujú opatrenia koncentrované na ohniská nákazy.

„O znovuzavedení povinnej izolácie v štátom určenom zariadení pre osoby prichádzajúce zo zahraničia sa v predvídateľnej budúcnosti neuvažuje,“ uvádza ministerstvo. Preferovaným riešením je podľa rezortu domáca izolácia do doby nevyhnutnej pre vykonanie testu na COVID-19, tak ako to platí v súčasnosti pre ľudí, ktorí sa vrátia z krajín neevidovaných na takzvanom zozname bezpečných štátov. MV tiež uvádza, že v prípade zhoršenia situácie, „sa preferujú lokalizované opatrenia, koncentrované na ohniská nákazy.“

Rezort vnútra vysvetľuje, že ak by prišlo k „závažnému zhoršeniu“ epidemiologickej situácie, môžu byť prijaté aj ďalšie opatrenia pre predchádzanie výskytu ochorenia. Ich podoba však má byť prispôsobená aktuálnej situácii. Tieto opatrenia majú vychádzať najmä zo Zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

„V prípade nutnosti vyhlásenia núdzového stavu na území Slovenskej republiky môžu byť podporené opatreniami hospodárskej mobilizácie, tak aby boli vynaložené všetky dostupné prostriedky na zmiernenie následkov epidémie,“ reagoval rezort na otázky, koľko lôžok je dostupných v prípade znovuzavedenia povinnej štátnej karantény. MV tiež uisťuje verejnosť, že v prípade akýchkoľvek zmien a opatrení bude verejnosť informovaná v dostatočnom predstihu.

- - Inzercia - -