Dnes je sobota, 08.august 2020, meniny má: Oskar
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zomrel módny návrhár Kansai Yamamoto. Jeho modely nosil David Bowie i Stevie Wonder

júl 28, 2020 - 07:00
Vo veku 76 rokov zomrel japonský módny návrhár Kansai Yamamoto, ktorý je známy avantgardnými a farebnými kúskami, okrem iného i kostýmami zosnulého anglického speváka Davida Bowieho.

Smutnú správu v pondelok oznámila jeho eponymná spoločnosť. Rodák z Jokohamy podľahol leukémii, s ktorou bojoval od februára.

Kansai Yamamoto sa narodil 8. februára 1944. Debutoval v roku 1971, pričom sa stal prvým japonským dizajnérom, ktorý mal módnu šou v Londýne. Na medzinárodnom poli ho preslávili odvážne farebné návrhy s tradičnými japonskými motívmi. Yamamoto navrhol kostýmy pre Bowieho alter ego Ziggyho Stardusta a priatelil sa tiež s umelcami ako Elton John či Stevie Wonder. Takmer dve desaťročia, do roku 1992, navrhoval pre kolekcie v Tokiu, New Yorku a Paríži.

Milovaný (aj) pre svoju výstrednosť

Okrem módy sa Yamamoto venoval aj interiérovému a exteriérovému dizajnu, pričom jeho práca na vlaku Keisei Skyliner premávajúcom medzi Tokiom a Medzinárodným letiskom Narita mu vyniesla aj ceny. Návrhár bol známy aj organizovaním podujatí - bol producentom Kansai Super Show a Nippon Genki Project a tiež organizoval spoločenské akcie pre summit G8 v Tojaku v roku 2008.

Aj takto vyzerajú modely z dieľne zosnulého návrhára:

- - Inzercia - -