Dnes je nedeľa, 24.január 2021, meniny má: Timotej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

5 krokov, ako si plniť svoje sny

júl 28, 2020 - 16:00
Predstavte si, že by ste ich nemali. Rozplynuli by sa vaše predstavy o rodine, kariére, životnom smerovaní. Sny nás posúvajú vpred, pretože nám dávajú nádej a možnosť voľby. Určujú náš ďalší smer.
Foto: 

Reálne je všetko, čo sa rozhodneme uskutočniť

O čom ste ako malé dievčatko snívali? Ak sa vám čo len kúsok z toho podarilo, žijete svoj malý sen. A keď si dovolíte snívať vo veľkom, uskutoční sa vám práve to. Sme to práve my ľudia, čo si nastavujeme v hlavách vlastné limity. A už sme veľké na to, aby sme sa vyhovárali na rodinu, výchovu, štát, či prostredie z ktorého pochádzame. Možné je naozaj všetko, len si to musíme dovoliť zažiť.

Ako správne snívať?

Nemusíte mať konkrétnu predstavu toho, čo túžite robiť. Stačí ak sa pri niečom cítite dobre a postupne pri tom trávite viac a viac času. Vzdelávate sa a ani neviete ako. Je úplne jedno, či vás baví štrikovanie alebo učenie sa kórejčiny. Jedno alebo druhé vás postupne zavedie k cieľu, ktorým napríklad bude živiť sa vašou vášňou. Je to dosť podstatné, keďže v práci trávime minimálne tretinu dňa.

Ak si dovolíte zrealizovať svoj sen, zmení vás to navždy

Ľudia čo odolali strachu a šli si za svojimi snami sú pokojnejší a najmä plní pokory. Vedia, čo ich to stálo a, že to všetko stálo za to. Sila, slobody, šťastie a odvaha. To všetko vám prinesie, keď sa odvážite plniť si svoje sny. A ako na to?

  1. Pracujte na sebe. Jeden z najdôležitejších vesmírnych zákonov je, že si priťahujete to, čo vysielate. Je teda prirodzené a dané aké veci k vám plynú, ako sa k vám ľudia správajú a čo sa vám v živote deje. Všetko je odrazom vášho vnútorného nastavenia. Ak sa rozhodnete mať sa dobre, byť čestnou a spokojnou osobou, budete ňou. Aktivujte svoje schopnosti, premeňte ich do reality a váš sen sa začne plniť. Nik iný to za vás nespraví. Talent dostalo do vienka mnoho ľudí,  žiaľ nie všetci na ňom pracujú.
  2. Trpezlivosť ruže prináša. Je mi jasné, že by ste ho chceli mať splnený hneď. Najradšej všetky sny naraz. Bolo by to však príliš jednoduché a ani si neviem predstaviť, kto by sa z nich potom naozaj tešil. Ani by ste nemali čas ich prežívať. Všetky dobré veci potrebujú čas na dozretie, takže nádych, výdych a pekne postupne. Nemusí to byť hneď. Nezabudájte na to, že najmä cesta je cieľ, tak si ju užívajte so všetkým, čo prináša. Už len zotrvať na nej, nie je jednoduché.
  3. Dôverujte samy sebe. Veľa ľudí má tendenciu radiť vám. Poznáte ho - každý vie, čo je pre toho druhého to najlepšie. Ale len vy sama viete, čo je najlepšie pre vás. Ponorte sa do seba a započúvajte sa, kam vás to ťahá. Je to presne ako keď prídete do nejakej ospevovanej krajiny a cítite sa cudzo a potom sa zjavíte na mieste, kde sa cítite ako doma. Jednoducho vám vaše vnútro hovorí, že by ste tam boli spokojná. 
  4. Konkretizujte svoj sen. Čím viac viete, čo naozaj v živote chcete, tým viac vám život vie vyjsť v ústrety. Rozjasní sa vám myseľ a zámer rozpohybuje energiu nutnú na realizáciu. Jednoducho povedané: keď nebudete robiť nič, ani sa nič neudeje. Ak situáciu uchopíte do rúk, niečo sa už stane. Tak ako ste fungovali doteraz, zažívame to dennodenne, len si to možno neuvedomujeme.
  5. Väčšinou nás brzdí strach. Strach je najmocnejší pán. Ak ho necháme s nami manipulovať, môže nám ohroziť aj sny. Preto na neho pozor, je v poriadku ho pociťovať, ak ste v ohrození života, ale nie v momente, keď sa snažíte pre seba budovať krajší a lepší svet. Vtedy iba blokuje energiu, ktorá je nutná pre náš rozvoj.

- - Inzercia - -