Dnes je sobota, 08.august 2020, meniny má: Oskar
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Letné nevyhnutnosti nielen na dovolenku. Máte ich?

júl 31, 2020 - 07:00
Každý rok nám leto okrem horúceho počasia prináša aj množstvo zaujímavých noviniek, na ktoré väčšina z nás netrpezlivo čaká. No skôr než na trendy sa treba zamerať na praktické a pohodlné modely či kozmetické vychytávky, ktoré uľahčia pobyt na slnku a zároveň nás ochránia pred škodlivým UV žiarením.

Ľahké a vzdušné kúsky

Je prirodzené, že s príchodom leta siahame hlavne po modeloch, v ktorých sa cítime príjemne a pohodlne. Vedzte, že existujú materiály, v ktorých vám bude počas horúcich dní citeľne lepšie.

Ľahké a vzdušné materiály prírodného charakteru, sú ideálnou voľbou práve na letné dni. Bavlna, ľan a hodváb bývajú najlepšími materiálmi, o tom niet pochýb. Obľúbené sú napríklad ľanové nohavice, ale aj ľahké sako. Ľanové sako možno kombinovať s elegantnými, ale aj športovými kúskami. Žiadanou sa stala kombinácia saka a cyklistických šortiek. Tento trend je medzi influencerkami a celebritami z celého sveta obzvlášť populárny.

Chladivý hodváb oceníte najmä na šatách a blúzkach, no ak sa vám zdá príliš luxusný na každodenné nosenie, perfektnou voľbou je známy bavlnený popelín. Popelín je prírodný materiál, z ktorého vám odporúčame maxi šaty. Tie sú stále trendy, ale aj veľmi príjemné na nosenie, keď vonku „zúria“ vysoké teploty.

Investujte do kvalitných doplnkov

Ak už vlastníte okrúhlu kabelku či košík z prírodného materiálu, tlieskame vám. Táto móda k nám zavítala minulý rok a ulice zaplavili najkrajšie a najúchvatnejšie podoby kabeliek z ratanu, bambusu, prútia či slamy. K aktuálnemu ročnému obdobiu neodmysliteľne patria aj klobúky. Rovnako ako slnečné okuliare, pokrývky hlavy nemajú plniť iba estetickú funkciu, ale aj ochrannú pred nepríjemným úpalom. Nemyslíme len na klasické, elegantné a slamené klobúky. Reč je aj o športových, látkových klobúkoch, ktoré podaktoré módne ikony nosia so šatami alebo s kostýmami. 

Kozmetické kabelkové must-have

Letné obdobie so sebou prináša aj množstvo kozmetických must-have produktov, ktoré sú doslova záchranou, a to najmä v situácii, keď ste mimo domova. Okrem púdru, lesku na pery či voňavky by ste svoj domov nemali opúšťať ani bez správnej UV ochrany.

Prevenciu pred škodlivým UV žiarením si vieme pomerne spoľahlivo zabezpečiť používaním vhodnej kozmetiky na opaľovanie. Najideálnejšími sú produkty vo forme tyčiniek i spreje v praktickom menšom balení. Ďalšou vychytávkou je antibakteriálna ochrana. Antibakteriálny gél je dôležitým spoločníkom, pretože ruky sú najväčšími nosičmi baktérií. Ideálne je zvoliť si typ gélu, ktorý pokožku hydratuje a má priaznivé pH. Antibakteriálne gély sa čoraz častejšie vyrábajú aj v praktických menších baleniach, ktoré bez problémov uschováte v každej kabelke.

 

Galéria: Twinset, Björn Borg, biOrganica.sk, Ziaja

- - Inzercia - -