Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aktivitou proti osamelosti

august 01, 2020 - 18:00
Anka si nevedela pomôcť. Jej život bol síce naplnený, napriek tomu pociťovala veľkú osamelosť. Sama sa cítila aj uprostred ľudí, sama bola, keď sa schyľovalo k večeru. Samota napĺňala jej deň napriek tomu, že v jej živote figurovali aj netere, dvaja bratia so svojimi rodinami. Nemala priateľov, nemala dobrú kamarátku, mala len lieky proti samote.
Foto: 

Pýtate sa ako tie medikamenty účinkujú proti samote? Nijako. Anka bola na samotu nastavená. Prežívala ju aj keď k nej niekto prišiel na návštevu aj vtedy, keď konečne prijala kamarátkine pozvanie na zmrzlinu či na kávu. „Život je ťažký a drsný“, bolo jej životným krédom, keď plakala do telefónu. Také vzlyky naprázdno. Existujú rôzne druhy samoty, Anka prežívala tú svoju veľmi intenzívne, bez nádeje na zlepšenie životného pocitu. Asi neplatí, že deti a rodina celkom odstránia váš pocit osamelosti, určite však pôsobia na životné boliestky pozitívne. Ak sú funkčné. Ak nie, váš pocit osamelosti ešte umocnia.

Ankine priateľky prestali dvíhať telefón, keď volala, bolo ich čím ďalej tým menej. Prinášala len žiaľ a smútok a nikto nechce byť presýtený týmto životným pocitom. Posledná, ktorá jej ešte zostala, jej na káve nenápadne vtisla do ruky Desatoro proti osamelosti.

  1. Nejatri si rany, ktoré sa nedajú celkom vyliečiť.
  2. Do svojho životného štýlu zahrň množstvo sebalásky, ktorá v prijateľnej miere ešte nikomu neuškodila.
  3. Smej sa a tancuj.
  4. Využi každú príležitosť, ktorá vnesie do tvojho životného pocitu radosť a uvoľnenie.
  5. Vzdelávaj sa. Na to nie je nikdy neskoro.
  6. Nikde nie je napísané, že len muž a deti dokážu odstrániť pocit osamelosti.
  7. Vyhľadávaj pozitívne zážitky. Kultúra, prezentácia vlastnej tvorby, vychádzky do prírody, priateľské posedenia. 
  8. Duchovný rozlet. Depresia a smútok nie sú zákonitým pocitom každej viery. Naopak.
  9. Rozširuj funkčné vzťahy.
  10. Netrýzni seba samého. Život nie je riečna perla, ale dá sa prežiť aj s veselým nastavením a silným zmyslom pre humor.

- - Inzercia - -