Dnes je nedeľa, 23.január 2022, meniny má: Miloš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako si ženy užívajú sex v rôznom veku

august 09, 2020 - 16:00
V škôlke si začíname všímať rozdiely medzi pohlaviami, puberta je náročné obdobie na prežitie v každom smere, sex nevynímajúc a nasleduje produktívny vek ženy, kedy sme na vrchole našich síl a realizujeme sa v rôznych rolách. A nestojíme pri sporáku len v zástere. Občas ju treba dať aj dole.
Foto: 

Dievčatá vo veku okolo dvadsať rokov sa hľadajú, a to vo všetkých smeroch. Je to prirodzený vývoj, ktorý netreba uponáhľať a bolo by skvelé, ak by si to aj uvedomovali. Ale sú zvedavé, pod tlakom rovesníčok a mnohé z nich láka získavanie skúseností viac než ich následky. Sex býva často rozpačitý a chýba tu priama komunikácia, tak potrebná na to, aby si žena naozaj milovanie užila. Často krát je pre ne omnoho dôležitejšie ako pri tom vyzerajú a či je spokojný partner. Bývajú aj veľmi zranené, ak to nevyjde podľa ich predstáv, ktoré sú však často založené na romantických predstavách a tie majú s realitou pramálo spoločné. 

Sex v tridsiatke. Mnohé ženy sa priznali, že po 30 veku života pocítili na sebe hormonálne zmeny, silu ovulácie a to sa im premietlo aj do sexuálneho života. V pozítivnom zmysle. Sex ich začal baviť viac ako predtým, sčasti za to môže fakt, že v tomto veku zvyknú mať ženy stáleho partnera, ktorému plne dôverujú a vedia sa pri ňom uvoľniť. Poniektoré už majú deti a aj kvôli tomu vnímajú sex ako istú formu relaxu. Vypnutia od stresu z práce, rodiny a povinností v domácnosti. Začínajú svoje telo viac a viac skúmať a starať sa o neho. Zdravie, krása a spokojnosť idú ruka v ruke.

shutterstock_316339565.jpg

sex
Intimita je obohacujúca v každom veku

Štyridsiatničky tvrdia, že práve tento vek je ideálny na skúmanie seba aj partnera. Vedia už rázne povedať čo sa im páči a s čím naopak nesúhlasia. Možno niektoré zmenili partnera a s ním prišla aj chuť skúmať veci o ktoré predtým nebol záujem. Nie je len klišé povedať, že v tomto veku už žena vie čo naozaj chce a užíva si to. Platí to pre rôzne životné roviny, aj tú sexuálnu. Deti sú staršie, takže noci bývajú pokojnejšie a otvára sa priestor na to, aby sa mohli začať ženy venovať viac samé sebe.  

Zrelé ženy v päťdesiatom roku života sa už zvyknú stretávať s menopauzou. Pre sexualitu žien je kľúčový estrogén, ktorý okrem iného podporuje pružnosť svalstva panvového dna, čím umožňuje kvalitný pohlavný styk. S príchodom menopauzy hladina estrogénu klesá a dôsledkom toho môže byť suchá a oslabená sliznica vagíny. Ženy, ktoré vedú aktívny sexuálny život, pociťujú tieto zmeny menej.  


Užite si nedeľný večer dámy!

- - Inzercia - -