Dnes je štvrtok, 02.december 2021, meniny má: Bibiána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Ako Beáta vymenila pevný zadok za päť pús a dobrú noc

august 11, 2020 - 18:00
Bilíkova chata vo Vysokých Tatrách praskala vo švíkoch. Zahraničné dovolenky vymenili návštevníci za domovské veľhory a tie privítali aj ďalších turistov. Beáte sa znovu vrátili bolestivé spomienky na minulosť.
Foto: 

Milencove telo jeho duševná spriaznenosť ako aj profesia, ktorá ich spájala, sa znovu objavili medzi vysokohorskými štítmi. Tak ako už Beáta strácala fyzickú kondíciu, tak sa milostivo zahmlievali aj jej spomienky na muža o ktorom si myslela, že sa kvôli nej vzdá trónu, tak ako to robia princovia. Spoločné večere, trojhodinové obedy, spoločné záujmy, v lete plávanie, v zime lyžovanie, na jeseň tatranské túry, nič nebolo nemožné. Až do prvej bitky podpísanej alkoholom, pocitmi menejcennosti a ďalších negatívnych reakcií, ktoré v pevnom vzťahu muža a ženy vôbec nemajú svoje miesto.

Zazvonil telefón. „Päť pús a dobrú noc“, zaznel vláčny Jurajov hlas. A Beáta vedela, že okrem jej vnuka je na svete ďalší muž jej života. Ich komunikácia predbehla hovorcov vládnych zoskupení, bola plná nehy, ozajstného záujmu a lásky. Nepotrebovali veľhory, lebo veľhory mali v srdci. Ozajstní Tatranec, ktorý neťahá medové fúzy popod nos žene, muž po ktorom ženy túžia. Tolerantný, objektívny a chápavý, pomohol Beáte s každým zveličeným problémom, lebo zveličovať, najmä zlé, mala Beáta v povahe. Prenasledovali ju vidiny budúcnosti, nevedela dobre narábať s minulosťou. To všetko bolo preč. Keď jej do života vošiel Juraj. Muž s vysokohorským štítom v srdci.

- - Inzercia - -