Dnes je pondelok, 25.január 2021, meniny má: Gejza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pomalý, ale nutný prechod do jesene

august 23, 2020 - 16:00
Slnko už zapadá o hodinku skôr a do vzduchu sa pomaly dostáva jeseň. Dni sa krátia a čochvíľa prejdeme na zimný čas. Aké bolo toto leto?
Foto: 

Na lúče skúpe. Ak sa aj niekde ukázala na hnedo zafarbená pokožka na tele rekreantky, určite túto farbu nezískala na slovenskom kúpalisku. A k tomu prídame aj strach z epidémie, môžu prevádzkári a manažéri kúpalísk rovno zavrieť vráta a odísť na Jamajku. Za nami sú časy, keď sme k jazeru nosili veľké klobúky so širokým šiltom a chránili si tvár aj telo. Týmto vás nechceme odrádzať od používania opaľovacích krémov, len tento rok sme ich asi vyťahovali z tašky poskromnejšie.

Toto leto bolo naozaj na mnoho podôb netradičné. Ak ste si v niekrorých komunitách nezakryli tvár rúškom, neobslúžili vás, nemohli ste do predajne ani vojsť. Paradoxne k tejto situácii hneď ako ste vyšli von, tvár zostala odhalená. Čo to má spoločné s kúpaliskami? Veľa. Plávať s rúškom nemôžete, rad k bufetu je s rúškom ešte pomalší, návštevníci bazénov nechcú ani nemôžu dodržiavať dvojmetrový odstup.

shutterstock_1786929410.jpg

Foto: 
shutterstock

Dá sa, ak trochu preženieme, povedať, že kúpaliská tento rok zívali prázdnotou. Plné neboli ani prírodné jazerá, ktoré odrádzali aj tým, že sa pri nich  nemohol človek vyhrievať bez slnečníka. Tak bolo aj na terasách reštauračných zariadení, ktoré boli zaplnené ako keby nebolo korony. Ľudia sú sociálne bytosti, nikto nie je rád dlho doma sám. A tak sa vyberie na kúpalisko. A aj keď boli skoro prázdne, niektorí snaživci si prišli na svoje. Bez vody ako keby leto nebolo.

V každom prípade sme zažili prvé leto s obmedzeniami na aké sme neboli zvyknutí. Mnoho ľudí nebolo pri mori a objavovali zákutia nášho Slovenska. Ako vidíme, ľudstvo si dokáže zvyknúť na všetko.

Dávajte na seba pozor aj naďalej a budťe prosím zodpovední voči sebe, aj iným

- - Inzercia - -