Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Víkend bohatý na tradície

august 24, 2020 - 14:40
Nadšenci folklóru, ale aj tradičných remesiel si prišli na svoje vďaka hotelu Residence na Donovaloch, ktorý pre nich pripravil nezabudnuteľný zážitok v podobe toho najlepšieho, čo nám naše ľudové umenie ponúka.
Foto: 
Ramon Leško

Víkend bohatý na tradície

RESIDENCE HOTEL **** - Víkend bohatý na tradície

Autor: 
Michal Motúz

Farmárske dni, ktoré vstúpili už do svojho siedmeho ročníka boli plné hudby, spevu, ale aj kulinárskych zážitkov, pripravených podľa tradičných slovenských receptúr.

Július Dlugolinský zo Zamaguria

Július Dlugolinský zo Zamaguria sa venuje včelárstvu. Z jeho bohatej ponuky včelárskych produktov si mohol naozaj vybrať každý. Okrem klasického medu, aj medovinu, či nádherné sviece z včelieho vosku.

Manažérka hotela Danka Majerčáková upriamila našu pozornosť na tanečníkov v nádherných krojoch. Peter Vajda prezradil, že prišli na Donovaly až zo Šariša a svoje temperamentné tance zatancovali v nádherných krojoch tohto regiónu.

výšivkárka Elena Marcineková z Detvy

Spod Poľany, z Detvy sem zavítala výšivkárka Elena Marcineková. Chvíľu sme ju sledovali ako jej to šikvne ide s krivou ihlou, tradičnou technikou podpoľania, ktorú ona zdedila po svojej mame, taktiež zručnej výšivkárke.

Spev, tanec a hudba zneli celé popoludnie na terase hotela Residence a celkovú atmosféru tohto nádherného letného dňa podčiarkovala jedinečná panoráma prírodných krás, ktorými Donovaly skutočne oplývajú.

- - Inzercia - -