Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

S rúškom či bez rúška?

august 27, 2020 - 15:00
Riešia ťažkú dilemu nielen rodičia školopovinných detí. Do škôl prichadzajú po prvý krát aj prváci a ich spomienky na prvé roky v škole budú zahalené rúškom.
Foto: 
shutterstock

Každý sme tak začínali. Robustné aktovky deti vymenili dnes za skladné ruksaky, aj tam sa však pomestí toho veľa a niekedy sa prváci sotva vlečú. Rodičia, mladí otcovia a matky, sú po mnohých rokoch zase pred tabuľou, kde si môžu zaspomínať na svoj prvý rok v škole. Šlabikár bol vtedy celofarebný a na záložke bol označený vydavateľ a miesto vydania. Malá prváčka počula  v škole básničky a myslela si, že taká istá je aj v šlabikári. Zbytočne mamku prosila, aby jej básničku prečítala. Vzdelanie jej neskôr umožnilo písať básničky aj vo svojej tvorbe.

shutterstock_1718116969.jpg

Foto: 
shutterstock

S rúškom či bez rúška, vzdelanie má v našom živote veľkú hodnotu. Umožňuje nám nahliadať na veci z nadhľadu, posúva nás v kariére, keď sa to v živote tak zadarí, môžeme povedať, že so vzdelaním obehneme celý svet. A to sme ani päty nemuseli vytiahnuť z domu. V knihách je naozaj všetko. Aj veci nepredstaviteľné, zdanlivo nemožné. Knihy majú zázračnú moc. Upokojujú nás pred spánkom, niekedy sa im dokonca podarí vyliečiť človeka z depresie. Verneovky sú bravúrne knihy,  ktoré nielen chlapci hltajú vo svojom detstve. Niektorí si  ich po päťdesiatych, šesťdesiatych rokoch prečítajú znovu. A sú očarení ako keby mali osem rokov. S knihami sa vracia mladosť, knihy nás zbližujú.

 

Takže hurá do školy. S rúškom či bez rúška vzdelanie je jedinou životnou hodnotou, ktorú vám nikto nemôže vziať.

- - Inzercia - -