Dnes je streda, 28.október 2020, meniny má: Dobromila
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Chĺpky pod nosom nepotešia žiadnu ženu. Takto sa ich zbavíte!

september 17, 2020 - 08:00
Chĺpky v oblasti hornej pery sa tvoria najčastejšie vplyvom hormonálnych zmien v tele. Žiadna žena sa im nepoteší, na tom sa určite zhodneme. Dobrou správou je, že zbaviť sa ich môžete aj veľmi šetrným spôsobom, ktorý nezaťaží vašu peňaženku.

Najčastejšími metódami na odstraňovanie nežiaducich chĺpkov v tvári sú aplikácie vosku, epilačných krémov, laserové ošetrenie, chemické ošetrenie, prípadne vytrhávanie pinzetou. Tieto varianty sú však viac- menej bolestivé, obvykle i drahé a chĺpky čoskoro vyrastú opäť. Ešteže existujú aj prírodné metódy, vďaka ktorým sa tejto malej chybičky krásy zbavíte. Napríklad, použitím tejto účinnej pasty.

Budete potrebovať:

  • 1 veľkú lyžicu mletej kurkumy
  • 2 lyžice cícerovej múky
  • 1 až 2 lyžičky mlieka

Ako postupovať pri príprave epilačného krému?

Mletú kurkumu, cícerovú múku a trochu mlieka zmiešajte do konzistencie hustejšej hmoty. Prírodný krém následne aplikujte na chĺpky v oblasti hornej pery - v smere ich rastu. Naneste pomerne silnú vrstvu a nechajte asi dvadsať minút pôsobiť. Krém by mal postupne vyschnúť. Následne krustu za pomoci starej zubnej kefky navlhčenej v teplej vode odstráňte. Hmoty sa zbavujte proti smeru rastu chĺpkov.

Danú procedúru opakujte štyrikrát týždenne. Výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Zhruba za mesiac by ste mali spozorovať výraznejší efekt v podobe tenších chĺpkov, ktoré budú takmer neviditeľné. Vaša pleť tak bude bez chybičky a dokonalá. Stačí vyskúšať. :-)

- - Inzercia - -