Dnes je streda, 12.máj 2021, meniny má: Pankrác
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Anketa: Ako zvládajú opatrenia naši malí školáci? Pýtali sme sa rodičov

september 17, 2020 - 16:00
Školský rok sa začal a s ním aj bezpečnostné opatrenia proti rozširujúcemu sa koronavírusu. Rúška sa pomaly stali súčasťou našich životov a žiť sa s nimi museli naučiť aj naše deti. Ako to zvládajú sme sa pýtali rodičov pred základnou školou Vazovova v Bratislave.
Foto: 

Miriam, 40 rokov, 2 deti: "Musím sa priznať, že to pre nás vôbec nie je jednoduché. Mladší syn je prvák a museli sme mu vysvetľovať veľa vecí navyše, čiže miesto hladkého nástupu neustále tŕpneme čo a kedy sa ešte zmení. najradšej by sme boli, aby sa to dalo všetko do poriadku."

Ján, 36 rokov, 1 dieťa: "Situácia je taká aká je a my všetci sa musíme prispôsobiť. Deti taktiež, nik ich nebude v živote vodiť za ručičku, takže čím skôr si na to zvyknú, tým lepšie. Ide predsa o zdravie nás všetkých." 

Silvia, 33 rokov, 2 deti: "Rada by som aj touto cestou poďakovala pani učiteľkám, ktoré sa snažia deťom uľahčiť už tak zložitú situáciu. Robia to naozaj dobre, oboznamujú ich so zmenami jemne a aj my rodičia máme informácie v čo najmožnejšom predstihu."

Karol, 42 rokov, 1 dieťa: "S našim synom Šimonom sa snažíme chodiť čo najviac von, na čerstvý vzduch a vidím, že aj v škole pristúpili k tomuto kroku. Medzi treťou a štvrtou vyučovacou hodinou chodia na prechádzku a zintenzívnili aj hodiny telesnej výchovy či futbalu."

Lenka, 33 rokov, 3 deti: "Situáciu zvládame asi tak, ako všetci okolo nás. Mrzí nás zrušenie krúžkov pre naše deti, plávanie s najmenším, na to všetko som sa na materskej tešila a teraz sa nič z toho neuskutoční. Ešte stále to však mohlo byť horšie, takže držíme sa ako tak a som rada, že dcérka druháčka rúško zatiaľ nosiť nemusí. Dúfam, že to tak aj zostane."

Michal, 50 rokov, 2 deti: "Mám už jedno 30 ročné dieťa, teraz riešim našu druháčku Aničku. V čase prvého dieťaťa sme riešili iné veci, teraz zase máme "na krku" Covid-19. Celý deň som v práci v rúšku, tak som vďačný, že naše dieťa to nemusí zažívať. Škola nám podáva dostatočné informácie, vymysleli novú aplikáciu a už aj domáce vzdelávanie máme ako tak zmáknuté."

Lucia, 45 rokov, 2 deti: "Musím sa priznať, že mi odľahlo keď mi deti v septembri nastúpili do škôl. Prvé týždne počas prvej vlny korony sme sa tešili ako sme spolu doma, ale každá mama vie, aké sú prázdniny náročné na organizáciu a program. Takže to, že deti sú už "umiestnené" je super a ja len dúfam, že to bude pokračovať. Zvládajú to dobre, myslím si, že deti všetko zvládajú lepšie ako my dospelí. pre nás je všetko problém a oni sa krásne bez problémov prispôsobia."

- - Inzercia - -