Dnes je pondelok, 25.január 2021, meniny má: Gejza
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Karin Ann predstavuje nový singel 3AM, na ktorom exkluzívne spolupracoval producent Yungbluda

september 21, 2020 - 18:00
Hoci má iba 18 rokov a na scénu vstúpila len nedávno ako nový interpret, podarilo sa jej za veľmi krátky čas vlastnou hudbou okúzliť fanúšikov na sociálnych sieťach, hudobných publicistov či online portál prestížnych amerických novín The New York Times, ktorý jej venoval priestor vo svojom texte o generácii Z.
Foto: 

Reč je o mladej slovenskej speváčke a výtvarníčke s českými koreňmi Karin Ann, ktorá v týchto dňoch prichádza s novým singlom 3AM. Za výsledným zvukom skladby stojí skúsený britský producent Matt Schwartz, ktorý je podpísaný i pod poslednými dvoma albumami Yungbluda. Pod produkciou singla 3AM je podpísaný taktiež Tomi Popovič, ktorý produkoval i doterajšie 3 single speváčky Karin Ann (Ruky preč, Zrkadlo a Zavolaj mi zajtra).

Karin Ann definuje svoje hudobné cítenie ako súčasť aktuálneho svetového prúdu alternative trap. Rok narodenia 2002 ju zaraďuje do takzvanej Generácie Z, vyrastajúcej so silným vplyvom moderných technológií. A práve producent Matt Schwartz, ktorý za zvukom 3AM stojí, má s týmto štýlom bohaté medzinárodné skúsenosti. „Pesničku som napísala na ukulele už v pätnástich rokoch. S pomocou producenta Tomiho Popoviča som potom pesničke dávala konkrétnejší tvar a ujasňovala si, ktorým smerom by som chcela v hudbe ísť,“  opisuje Karin Ann, pre ktorú bolo nakoniec zlomové stretnutie práve s Mattom Schwartzom. „Spoločne sme dorobili aranžmány a čiastočne zmenili i pôvodnú melódiu. Som s finálnou verziou veľmi spokojná,“ dopĺňa speváčka.

V skladbe spieva o tom, akí môžu byť niektorí ľudia toxickí. „Mala som obdobie, kedy okolo mňa neboli s výnimkou rodiny len tí najlepší ľudia. Po nejakom čase ma prestalo zaujímať, čo si kto o mne myslí. Každý si zaslúži byť akceptovaný a milovaný bez ohľadu na rasu, pohlavie, sexuálnu orientáciu alebo náboženstvo. A o tom tá pieseň je,“ prezrádza Karin Ann, ktorá dúfa, že by jej posolstvo mohlo pomôcť ľuďom, ktorí niečím podobným prechádzajú.

„Ak sa niekto cíti, že nemá nikoho, kto by ho akceptoval a mal rád, nech pokojne príde za mnou a objíme ma, pretože ja vás mám rada,“ hovorí Karin Ann, ktorá by chcela, aby ju poslucháči nebrali iba ako speváčku. „Chcem sa aktívne vyjadrovať o svete, byť prirodzená a na fotkách sa trebárs neusmievať, keď sa mi práve nechce. Rada by som zotrela bariéru medzi fanúšikom a spevákom, ktorá v hudbe odjakživa panuje,“ dodáva.

Ako vlastne Karin Ann sama vníma svoju generáciu? „Sme si všetci podobní. Mám pocit, že sa začíname starať viac o to, čo sa vo svete deje globálne. Sme z toho nahnevaní a frustrovaní. Napriek tomu si myslím, že by sme mohli veľa vecí zmeniť. Či už sa to týka politiky, rovnosti pohlaví či rasy, práv zvierat alebo ekológie,“ hovorí.

Réžie videoklipu k jej novému singlu 3AM sa ujal český filmár Ondřej Urbanec, ktorý má na konte klipy pre Rytmusa, Adama Ďuricu, Hex, Iné Kafe, Tata Bojs, Mirai a mnohých ďalších. Videoklip 3AM sa nakrúcal v Prahe a je založený na koncepte práce so svetlami a farbami, ktorý navrhla Karin. Ako prezrádza, režisérovi poslala predstavu o tom, v akom prostredí by klip chcela nakrúcať, aký typ záberov a strihu by v klipe rada použila. Na základe jej konceptu potom spoločne vypracovali scenár. „Celý klip sme točili v štúdiu, keďže je to len pár jednoduchých prostredí. Zábery a scény sú postavené na svetlách. S touto pesničkou si najviac spájam červenú a trochu čiernej a bielej, takže na tých farbách je klip vystavaný,” vysvetľuje Karin a na záver dodáva, že v budúcnosti sa chce podujať svoje videoklipy režírovať a strihať sama.

Karin Ann - 3AM (official music video)

BIO - Karin Ann

Speváčka Karin Ann má 18 rokov, narodila sa 10. mája 2002 v Čadci. Odmalička mala veľmi blízko k  hudobnému a výtvarnému umeniu. Od 4 do 12 rokov sa venovala krasokorčuľovaniu, popri ktorom trénovala tiež balet a gymnastiku. Od 12 do 14 rokov aktívne trénovala jazdu na koni. Následne presedlala na tanec (disco dance, hip hop, modern, jazz, balet), ktorý sa stal jej veľkým hobby. Od detstva  sa venovala písaniu básní a keď mala 12 rokov, prišli prvé pokusy o písanie piesní. Prvú kompletnú pieseň napísala v 14tich rokoch. Koncom roka 2018 zverejnila svoje prvé dve skladby a v roku 2019 tretiu, vďaka ktorej ju objavil producent Tomi Popovič. Karin Ann momentálne pracuje na svojom debutovom EP, ktoré plánuje vydať v roku 2021.

Zdroj foto: Peter Brilla

Viac info:  www.karin-ann.com/     |     www.instagram.com/itskarinann

- - Inzercia - -