Dnes je streda, 28.október 2020, meniny má: Dobromila
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jednoduchý spôsob, vďaka ktorému sa zbavíte otravných vínnych mušiek

september 22, 2020 - 08:00
Vínne mušky dokážu byť nanajvýš otravné a čo je ešte horšie, rozmnožujú sa rýchlosťou blesku. Pokaľ sa ich nezačnete zbavovať hneď v zárodku, koledujete si o väčší problém a HLAVNE jeho zdĺhavé riešenie.

Čo robiť, keď sa vám napriek pravidelnému upratovaniu a dostatočnej čistote vínne mušky v domácnosti predsa len objavia? Pripravte si na ne túto pasť. 

Doplatia na to, čo majú najradšej

Nástrahu pripravíte s pomocou toho, čo milujú najviac: zo sladkého a kyslého. Budete potrebovať pohár (ideálne zaváraninový), potravinovú fóliu, gumičky na utiahnutie a špicatú špajľu. Pohár naplňte vínom, džúsom, limonádou, burčiakom alebo čímkoľvek iným, čo tento maškrtný hmyz naláka.

Potom ho prekryte fóliou, zafixujte gumičkou, špajľou fóliu prepichajte a vytvorte malé dierky. Mušky nimi do pohára vletia, no von už trafiť nedokážu. Takýchto pascí vyrobte hneď niekoľko a rozmiestnite ich všade tam, kde vínne mušky uvidíte poletovať.

Ďalšie rady, ktoré oceníte

  • Ovocie nenechávajte nikde voľne ležať.
  • Všetky kusy, ktoré mäknú, sú prezreté alebo začínajú hniť, okamžite zlikvidujte.
  • Nemajte ich však doma v odpadkovom koši, kde by sa mušky ďalej množili.
  • Odpadkový kôš pravidelne vynášajte a umývajte, aj preventívne. 
  • V určitých intervaloch perte a meňte utierky - zostáva na nich totiž vôňa jedál, ktorá vínnym muškám mimoriadne imponuje.
  • Jedenkrát týždenne čistite odpad v dreze: nasypte do neho vrecúško jedlej sódy, zalejte octom a nechajte pôsobiť 10 minút. Následne prepláchnite horúcou vodou.

Veríme, že pri dodržiavaní týchto odporúčaní vás už mušky nebudú viac rozčuľovať.

- - Inzercia - -