Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nadváha zhoršuje imunitu a celkové zdravie

september 22, 2020 - 12:17
Máte často obavy, že sa vám nepodarí schudnúť? Bojíte sa priberania? Ste naštvané, že stále priberiete naspäť? Nebavia vás už rôzne diéty, ktoré nefungovali a hneváte sa na seba, že ste to nezvládli? Pozrime sa teda na to, ako sa tomu dá pomôcť.
Foto: 

Napíšte mi čo chcete vyriešiť a zvládnuť a ja navrhnem najlepšie riešenie. Doteraz to zvládol každý, kto to skutočne chcel. A vy chcete? Naozaj? Tak si pozrite viac na www.zora.sk a napíšte mi na :[email protected] A teraz si vyskúšame pár cvikov, ktoré stačia na to, aby dali telo rýchlo a efektívne dokopa a aby začalo spolupracovať.

 Statické cvičenie na šikmé brušné svalstvo a zdravý chrbát

Cvik je už dosť známy, ale ja ho rada pripomínam, lebo je nie len môj najobľúbenejší, ale aj veľmi efektívny a s okamžitým účinkom.

Ľahneme si na bok s vystretými nohami, oprieme sa o lakeť a ruku vystrieme dopredu. Spevníme celé telo a zodvihneme panvu dohora tak, aby sme boli v jednej rovine. V tejto polohe sa začneme pohybovať hore a dolu v rozmedzí len niekoľko centimetrov aspoň 20 x . To isté zopakujeme aj na druhú stranu. Po krátkej prestávke sa môžeme k cviku znova vrátiť a zopakovať si ho.

Nasledujúci cvik je pre pokročilých a preto ho treba robiť postupne. Oprieme sa o vystretú nohu a ruku a vrchnú nohu zanožíme a oprieme o podložku, kvôli rovnováhe. Už v tejto polohe pracujú šikmé brušné svaly.

Teraz prinožíme vrchnú nohu k spodnej tak, aby sme boli pekne šikmo k podložke bez pohybu. Udržíme sa v statickej polohe aspoň 30 sekúnd. Toto  je už poriadny „ zaberák“ na šikmé brušné svaly ako aj celé jadro, ktoré drží chrbát pokope.

A na toto už musíte mať dosť dobré pevné ruky a telo ale dá sa to s postupným tréningom dosiahnuť  pomerne rýchlo. V rovnakej polohe začnite nohu dvíhať hore a dolu aspoň 10 x na každú stranu.

Ak sa vám tieto cviky podarili na prvý krát ste vo fantastickej kondícii.  Ak nie, to neznamená, že v nej nemôžete byť. Pamätajte: radšej každý deň po 10 minút ako hodiny a hodiny trápenia 1x do týždňa.

S Boženkou sme schudli 8 kíl a dali dole 10 cm z obvodu chrbta a 11 cm z pásu. Ľahko a bez nezmyselnej diéty. A to len za 39 dní. Ideme ďalej. A vy kedy začnete? Píšte mi na : [email protected]

- - Inzercia - -