Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Najlepšie si udržíte mentálne zdravie tak, že ho nestratíte

september 27, 2020 - 14:00
Silvia má toho za sebou už naozaj dosť. Dva rozvody, nefunkčné dlhotrvajúce partnerstvá a kopec nesplnených túžob. Pán Boh zaplať za tie splnené, ale keby mala „poúčať“ mladšie ročníky alebo aj rovesníčky o návode na udržanie mentálneho zdravia, začala by asi takto.
Foto: 
 1. Chráňte sa už v mladosti a rannom veku. Dávajte si pozor nielen na výber životného partnera, ale aj selekciu priateliek, aby sa vo vašom okruhu nevyskytovali ženy, ktoré prinesú len sklamanie. To isté platí aj o mužoch.
 2. Modlite sa. Úprimná modlitba je balzamom pre každú dušu a dáva vám nádej. Alebo meditujte, to je to isté.
 3. Cvičte. Fyzicky aj mentálne.
 4. Chodievajte na dlhšie prechádzky. Príroda je bohatá, očarujúca a poskytuje azyl pre každého.
 5. Tancujte a smejte sa. Nie nasilu, keď to nejde. Raz to pôjde. Ak cítite potrebu pokojne sa aj vyplačte. 
 6. Neduste v sebe negatívne emócie. Má ich každý a je dobré sa ich čo najskôr zbaviť. Ako – prejdite v mysli na to čo vás napĺňa šťastím.
 7. Pestujte funkčné vzťahy. Aj kamarátky zo škôlky môžu byť pre vás zónou radosti, naplnenia a úspechu.
 8. Zameriavajte sa aj na sféru dobrých rodinných vzťahov. Nehádajte sa, nemá to zmysel.
 9. Veľa a dobre spite. Milenec, ktorý sa túla po nociach nie je najlepším riešením.
 10.  Nepriateľ alkohol. Ak to zvládate, minimalizujte ho. A to aj v prípade, že ste sama, opustená a nešťastná. Možno jeden pohárik vína na noc nie je zakázaný, ale určite to nepreháňajte s dávkami. Nezaspíte a v najbližšej krčme vás budú opakovane ohovárať.
 11. Stretávajte sa s ľuďmi, ktorí vám neodčerpávajú životnú silu. Ak sa cítite dosť silná, povzbuďte aj nešťastnejšiu kamarátku ako ste prípadne vy sama. Len nech to netrvá dlho. Riešenie – keď vám plače do telefónu, dajte si ho preč od ucha aspoň na meter. Keď „začujete“ že prestala plakať, dajte si slúchadlo zase k uchu.
 12. Majte sa rady a prihovárajte sa sebe aj svojmu telu s nehou. Pokojne si pohladkajte tvár a dekolt a utvrďte sa v tom aká ste úžasná.
 13. Milujte  sa. Najviac ako je to možné. Ale so správnym chlapom. Niekedy milovanie nahradí aj láskyplný telefonát a záujem vášho priateľa.
 14. Veľa a v dobrej atmosfére sa stretávajte s rodinou. Aspoň raz za mesiac navštívte svojich potomkov. Ak nemáte žiadnych venujte sa najbližšej rodine. 
 15. A ešte je toho omnoho viac, ale to si už musí každá z nás pre seba nájsť sama. 

- - Inzercia - -