Dnes je sobota, 31.október 2020, meniny má: Aurélia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Premiér I. Matovič: "Zrušte, prosím, akékoľvek rodinné a firemné oslavy, slávnosti, svadby, kary"

september 27, 2020 - 11:06
Premiér Igor Matovič aj dnes hodnotí na svojom facebookovom profile vysoké čísla nakazených koronavírusom. Tentoraz vyzýva národ na úplný zákaz všetkých spoločenských podujatí...

478 túto sobotu (minulú 131) = to je nárast o 265%!

... prosím každého človeka otvorenej mysle, aby ste vo svojej rodine a priateľom vysvetlili, ako je veľmi dôležité s okamžitou platnosťou nasadiť najprísnejšie možné ochranné opatrenia a nečakať na “príkazy zvrchu”.

Zrušte, prosím, akékoľvek rodinné a firemné oslavy, slávnosti, svadby, kary ... a áno, aj obyčajné rodinné a kamarátske návštevy. Noste rúško všade vo vnútri, aj v spoločnosti známych kolegov. Opäť ho noste bez hanby aj vonku, ak sa pohybujete medzi ľuďmi mimo rodiny. Nechoďte na akékoľvek športové či kultúrne podujatie, hoci vás to veľmi láka.

Opatrenia, ktoré navrhla Pandemická komisia prijať od 1. októbra (a ja som ich chcel medzičasom zjemniť) ... budú od 1. októbra určite platiť minimálne podľa pôvodného návrhu. Ale skôr sa obávam, že za tak drastického nárastu počtu prípadov, budeme musieť prísť s úplným zákazom hromadných podujatí akéhokoľvek druhu (rodinné, firemné, kultúrne, športové, cirkevné...) dokým krivke nárastu spoločnými silami nezlomíme väzy.

Rútime sa v rozbehnutom vlaku. Kým sa prejaví efekt brzdiacich opatrení, obávam sa, že za najbližie týždne budeme mať ešte kopu rekordných dní, kedy bude počet prípadov dramaticky väčší ako odhad “260 až 450 v polovičke októbra” prezentovaný ministrom zdravotníctva pár dní dozadu.

Nešťastie, ktoré sa na Slovensko rúti, zastaví jedine zomknutie všetkých zodpovedných ľudí na Slovensku. Ľudí, pre ktorých je ochrana zdravia a životov aj cudzích ľudí rovnako dôležitá ako zdravie a život ich samých. #LenSpoločneToDokážeme

ps. Viem, že žiaden politik nemá záujem byť poslom zlých správ. Niekto to však robiť musí, ak nechceme, aby nám tu zavládla totálna anarchia akú sme videli na jar v Lombardii.

Že mi to ľudia zrátajú v preferenciách? Viem. Ale úprimne? Je mi to teraz úplne jedno, hoci aj ľúto. Prioritu mám len jednu - zdravie a životy. Bohužiaľ, prezentované číslo Ro rovné 1,15 bolo absolútne hausnunero, ktorého klamu som aj ja podľahol. Reálna dynamika šírenia vírusu medzi nami je výrazne vyššia a čísla z tohto týždňa to krásne dokazujú. O to viac teraz musíme spoločne zabrať.

Dík za pochop.

- - Inzercia - -